Bartosz Olszewski o nietreningowych aspektach budowy formy [PODCAST]

W najnowszym odcinku audycji „42,195 FM – podcasty o bieganiu” Kuba Pawlak rozmawia z Bartoszem Olszewskim o wszystkim, co nie jest treningiem, a co wpływa na sportową dyspozycję. „Warszawski Biegacz” mówił m.in. o czynnikach, które determinują na nasz biegowy rozwój oraz podpowiadał, jak w zależności od nich modyfikować swój plan.

Słuchaj podcastu

– Takich pozatreningowy zmiennych jest zdecydowanie więcej u osób trenujących amatorsko, pracujących, mających rodziny, kredyty i obowiązki. Dlatego do tego odcinka zaprosiłem Bartka Olszewskiego, który nie dość, że sam stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych w kraju biegaczy amatorów, to od wielu lat zajmuje się trenowaniem sobie podobnych, będąc jednym z najbardziej rozchwytywanych trenerów na rynku – tłumaczy Kuba Pawlak, pomysłodawca i gospodarz podcastu.

Bartosz Olszewski to jeden z najbardziej znanych biegaczy-amatorów w kraju. Pod adresem warszawskibiegacz.pl od lat prowadzi bloga, na którym dzieli się swoją biegową wiedzą i doświadczeniem. Rozpisuje plany treningowe wielu amatorom. Imponujące są jego wyniki sportowe. W 2022 roku pokonał maraton w Walencji w 2:26:19, a rok temu na mecie półmaratonu w Kopenhadze zameldował się z wynikiem 1:09:24. Od kilku lat Olszewski jest ambasadorem marki New Balance.

Z podcastu dowiesz się między innymi:

– jak dostosować plan treningowy do pracy fizycznej?
– czym różni się schemat treningów 25 i 45-latka?
– czy krótki sen można rekompensować drzemkami?

Źródło: 42, 195 FM – podcasty o bieganiu, red