Tadeusz Kościuszko na medalu-statuetce Biegu Niepodległości w Poznaniu

Organizatorzy Biegu Niepodległości RunPoland w Poznaniu zaprezentowali wzór medalu-statuetki, która 11 listopada czekać będzie na uczestników na mecie zawodów. Do atutów imprezy należy szybka i płaska 10-kilometrowa trasa z atestem PZLA, a także podniosła atmosfera narodowego święta. Dostępnych wciąż  jest 3 tysiące z puli 5 tysięcy pakietów startowych. 

Okazały medal i szybka trasa

Medal poznańskiego Biegu Niepodległości  jest wyjątkowo okazały. Wykonany w formie statuetki przedstawia siedzącego na koniu Tadeusza Kościuszkę dzierżącego w prawym ręku szablę. To czwarty kolejny medal poznańskiego biegu z motywem konia.

Organizatorzy szczycą się tym, że projektowane przez nich sportowe pamiątki czterokrotnie (2016, 2018, 2019, 2022) zostały uznane najładniejszymi medalami w Polsce w plebiscycie przez czytelników portalu MaratonyPolskie.pl.

Bieg Niepodległości w Poznaniu wystartuje 11 listopada o godzinie 11:11. Zawodnicy wyruszą z ulicy Grunwaldzkiej przy Międzynarodowych Targach Poznańskich i będą pokonywać 5 km jedną stroną jezdni, a na wysokości ul. Cmentarnej zawrócą i drugą nitką udadzą się z powrotem w kierunku mety.

Trasa w tym kształcie po raz pierwszy została wytyczona przed rokiem. O tym, że można na niej biegać szybko pokazuje wynik uzyskany przez Izabelę Paszkiewicz, która z czasem 32:43 ustanowiła rekord mistrzostw Polski na 10 km.

– Nie ma lepszego miejsca do zakończenia tegorocznego sezonu i ustanowienia jeszcze na koniec roku swojej nowej życiówki. Płaska i szybka trasa to również doskonała okazja dla debiutantów, aby w łatwy i przyjemny sposób po raz pierwszy pokonać 10 kilometrów. Nawrotka na 5 kilometrze pozwoli na wzajemne pozdrawianie się i zobaczenie pędzącej czołówki prawie na wyciągnięcie ręki – zachwalają trasę organizatorzy.

Trwają zapisy

Trwająca internetowa rejestracja na poznański Bieg Niepodległości jest ograniczona do puli 5 tysięcy pakietów i w poprzednim roku wyczerpała się przed terminem. Aktualnie na liście startowej znajduje się prawie 2 tysięcy uczestników. Oznacza to, że pakiet startowy kosztuje 93 złote i obejmuje m.in. numer startowy, a na mecie medal, rogal świętomarciński i napój. Gdy liczba zapisanych biegaczy przekroczy 2,5 tysiąca, wpisowe zdrożeje o 5 złotych.

Poznański Bieg Niepodległości RunPoland odbywa się od 2016 roku. W trzeciej edycji imprezy w 2018 roku do jego mety dotarło 22 tysiące 535 zawodników – był to największy bieg uliczny w historii Polski.

Źródło: Fundacja RunPoland.org