O czym zapominamy w treningu maratońskim? Mikołaj Raczyński w podcaście „Race Pace”

Gość najnowszego odcinka audycji „Race Pace – podcasty o bieganiu” to Mikołaj Raczyński, jeden z najbardziej cenionych trenerów biegania pracujących z zaawansowanymi amatorami. W rozmowie z Kubą Pawlakiem podzielił się swoimi uwagami na temat treningu maratońskiego. 

Słuchaj podcastu

– Wielu powie, o czym tu gadać, przecież trening do maratonu jest prosty jak konstrukcja cepa. Jest w tym trochę prawdy, ale trzeba też pamiętać, że maraton to dystans, na którym jak na żadnym innym, w jednym miejscu i czasie musi zgrać się bardzo wiele pomniejszych czynników – stwierdził w zapowiedzi odcinka Kuba Pawlak, gospodarz podcastu. – Często to najsłabsze ogniwo, nawet z pozoru mało istotne, będzie brutalnie determinowało ostateczny wynik na mecie – dodał.

Mikołaj Raczyński jest jednym z trenerów adidas Runners Warsaw. W tym roku prowadził m.in. zajęcia grupy Speed Squad, która skupia bardziej zaawansowane biegaczki i biegaczy. Na Facebooku znany jest jako „Biegający Filozof”. Na tym profilu dzieli się wskazówkami treningowymi oraz własnymi doświadczeniami.

W najbliższą niedzielę Raczyński wystartuje w maratonie w Walencji. Swoje przygotowania szczegółowo relacjonował w filmach z cyklu „Eksperyment Walencja”.

red