Organizatorzy 10. Ogólnopolskiej Konferencji Biegowej odsłaniają karty

Poznaliśmy pierwsze nazwiska prelegentów, którzy w dniach 28-29 lutego dzielić się będą swoją wiedzą i doświadczeniem na 10. Ogólnopolskiej Konferencji Biegowej. Wśród ekspertów znajdują się m.in. dyrektorzy Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego oraz Poznań Maratonu.

Konferencja rozpocznie się w środę, 28 lutego o godzinie 9:30. Jak na razie nie wiemy, kto poprowadzi otwierającą sesję zatytułowaną „Impreza biegowa jako produkt marketingowy”.

Poznaliśmy za to prelegenta pierwszego z dwóch paneli dyskusyjnych, które rozpoczną się o godzinie 11:45 i potrwają do godziny 13:00. Mowa o panelu na temat „Polski i światowy rynek imprez biegowych – trendy, podobieństwa i różnice”, który przedstawi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji a także Poznań Maratonu i PKO Poznań Półmaratonu.

fot. poznan.pl

Za flagowe poznańskie imprezy biegowe odpowiada od lat. Sam chętnie uczestniczy w biegach maratońskich na całym świecie i przy okazji podpatruje rozmaite rozwiązania, które potem wraz z zespołem POSiR stara się wdrażać na swoich wydarzeniach.

Organizatorzy konferencji na razie nie podali nazwiska eksperta, który poprowadzi drugi panel dyskusyjny zatytułowany „Festiwal biegowy vs pojedynczy bieg. W poszukiwaniu najwyższej wartości dla biegaczy”.

O marketingu imprez biegowych czy o tym, dlaczego kobiety (nie)biegają?

Po przerwie kawowej od godziny 13:30 do 14:45 odbędą się dwie kolejne sesje.

W pierwszej z nich „Marketing Myopia organizatorów imprez biegowych” zobaczymy Marka Troninę, który od 20 lat jest dyrektorem Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego. Organizatorzy konferencji przedstawiają go jako miłośnika filozofii Johna C. Maxwella, idei Simona Sinka, zasad Kennetha Blancharda i brawury Setha Godina.

fot. Maciej-Krüger

W tym samym czasie dostępny będzie panel dyskusyjny „Dlaczego kobiety (nie)biegają? Biegaczki i ich oczekiwania”, który poprowadzi Ewa Paciorek, zabiegana dosłownie i w przenośni marketerka i podcasterka oraz promotorka aktywnego trybu życia. To pomysłodawczyni i gospodyni kilku cykli podcastowych na czele z autorskim „Czy tu się biega?” współtworzonym z Magazynem Bieganie.

O wsparciu sztucznej inteligencji w imprezach biegowych czy o ich wpływie na środowisko naturalne?

Po przerwie obiadowej, od godziny 15:45 do 17:00, organizatorzy zaplanowali dwa kolejne panele dyskusyjne. Ogłosili nazwiska prelegentów pierwszego z nich zatytułowanego „Sztuczna inteligencja jako wsparcie organizacji imprez biegowych”.

Na ten ciekawy temat mówić będą Marcin Gurtatowski, wykładowca akademicki i trener biznesu, specjalizujący się w zagadnieniach wykorzystania technologii cyfrowych w zarządzaniu i marketingu oraz Zygmunt Waśkowski, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, pomysłodawca i od 2013 roku organizator konferencji biegowych w stolicy Wielkopolski. Zawodowo zajmuje się problematyką marketingu w sporcie, w szczególności na rynku imprez biegowych. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji z tego zakresu. Prywatnie biegacz z ponad 38-letnim doświadczeniem, który ukończył 25 maratonów, w tym w takich miejscach jak: Paryż, Berlin, Londyn,Tokio, czy Pjongjang w Korei Północnej.

Równolegle toczyć się będzie panel dyskusyjny „Wpływ imprez biegowych na środowisko naturalne. Oczekiwania biegaczy i wyzwania dla organizatorów biegów”. Organizatorzy wkrótce zamierzają ogłosić nazwisko prowadzącego.

W drugim dniu konferencji (29 lutego) zaplanowane są dwie sesje dyskusyjne. Najpierw od godziny 9:30 do 11:00 prezentowane będą wnioski z dyskusji panelowych, a wydarzenie zakończy sesja na temat „Rola PZLA w procesie profesjonalizacji masowych imprez biegowych”. Wezmą w niej udział członkowie Komisji ds. Biegów Długich – Bogusław Mamiński, Hubert Trochimowicz i Stanisław Lange.

Gdzie odbędzie się konferencja? Ile kosztuje udział?

10. Ogólnopolska Konferencja Biegowa odbędzie się 28-29 lutego 2024 roku w Maltańskim Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym przy ul. Wiankowej 3, nad Jeziorem Maltańskim.

Zapisy poprzez formularz rejestracyjny potrwają do 20 lutego.

Opłata za udział w konferencji wynosi 550 zł brutto za osobę i obejmuje udział w dwudniowych obradach, przerwy kawowe w oba dni oraz lunch pierwszego dnia, kolację i imprezę integracyjną pierwszego dnia, udział w atrakcjach przewidzianych przez organizatorów, certyfikat uczestnictwa w konferencji oraz pakiet konferencyjny. Opłata nie obejmuje kosztów noclegu. Organizatorzy rekomendują pobyt w Hotelu Camping Malta, który znajduje się 400 m od Maltańskiego Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnego. Na hasło „konferencja biegowa” goście otrzymują 20% zniżki.

Organizatorami konferencji są Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

red

fot. w nagłówku Depositphotos.com