Na rynku debiutuje seria Garmin Forerunner 165. Cena pozytywnie zaskakuje

Jasny, dotykowy wyświetlacz AMOLED o średnicy 1,2 cala, wytrzymała bateria działająca w trybie smartwatcha do 11 dni, dostęp do funkcji treningowych, statystyk dotyczących regeneracji oraz płatności zbliżeniowych – to główne cechy zegarków Garmin dla biegaczy z nowej serii Forerunner 165 i Forerunner 165 Music. A to wszystko już od 1,2 tysiąca złotych. 

Mocnym punktem nowej serii Garmin jest wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1.2 cala i rozdzielczości 390 x 390 pikseli, który umożliwia pracę w trybie AOD (Always On Display). Koperta zegarka ma średnicę 43 mm i grubość 11,6 mm. Pasuje na nadgarstki o obwodzie 126–203 mm. Urządzenie waży 39 g.

Ekran jest dotykowy, ale dla wygody biegaczy obudowa wyposażona jest w pięć przycisków, którymi można sterować zegarkiem np. podczas treningu. Modele Forerunner 165 i Forerunner 165 Music działają do 11 dni na jednym ładowaniu baterii w trybie smartwatcha i do 19 godzin w trybie GPS. Za dokładność śledzenia aktywności odpowiadają systemy GPS, GLONASS oraz Galileo. Oprócz tego zegarek ma wbudowany barometr, kompas, akcelerometr i termometr.

Jednym z dodatkowych atutów jest funkcja Garmin Pay, dzięki której biegacze nie muszą zabierać ze sobą gotówki, aby kupić bilet na autobus lub metro czy też butelkę wody. Wystarczy odblokować zegarek i zbliżyć do terminalu płatniczego w sklepie.

Przyjaciel biegacza

Zegarki z serii Forerunner 165 oferują pełen pakiet funkcji sportowych, by pomóc biegaczom rozwijać swój potencjał. Należą do nich m.in. monitorowanie tempa, dystansu, tętna na nadgarstku, pułapu tlenowego i innych parametrów. Użytkownicy mogą wprowadzić do kalendarza Garmin Connect informacje o zawodach i otrzymać dostęp do planów treningowych, które dostosowują się po każdym treningu. Ciekawą alternatywą są bezpłatne plany Garmin Coach stworzone przez doświadczonych trenerów.

Dodatkowo zegarek dostarcza użytkownikowi spersonalizowane wskazówki treningowe służące poprawie ogólnej dyspozycji biegowej. Dostosowują się po każdym treningu pod kątem aktualnego poziomu wydajności i regeneracji. Z myślą o dniu zawodów Garmin udostępnił w modelu Forerunner 165 funkcję PacePro, która ułatwia dostosowanie tempa biegu m.in do przewyższeń na trasie.

Źródło wiedzy o zdrowiu i kondycji

Nowy zegarek Garmin umożliwia stałe monitorowanie stanu zdrowia, dlatego warto mieć go stale na nadgarstku, nie tylko podczas treningu. Dzięki czujnikowy optycznemu urządzenie rejestruje tętno, a także dostarcza informacji na temat poziom stresu, jakości snu i innych parametrów, które mają wpływ na naszą kondycję.

Funkcja Body Battery pomaga określić poziom rezerw energii organizmu i znaleźć najlepszy czas na aktywność i odpoczynek. Można także dzięki niej dowiedzieć się jak sen, drzemki, aktywność i stres wpływają gotowość do treningu. Ocena wieku sprawnościowego szacuje, jak sprawni są biegacze w odniesieniu do ich metrykalnego wieku.

Seria Forerunner 165 obejmuje również funkcje monitorowania zdrowia kobiet, pozwalając użytkowniczkom śledzić cykl menstruacyjny i ciążę, a także uzyskać informacje na temat ćwiczeń i odżywiania na różnych etapach cyklu.

Ile kosztuje? Gdzie kupić?

Zegarki z serii Forerunner 165 są w sprzedaży na stronie garmin.com/pl. Ceny zaczynają się od 1,2 tysiąca złotych za model w podstawowej wersji (Forerunner 165), który jest dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych bransoletki – czarnym i białym.

Forerunner 165 Music jest trochę droższy, bowiem kosztuje ponad 1,4 tysiąca złotych, ale jego użytkownicy mogą biegać i słuchać muzyki bez telefonu. Jest to możliwe, ponieważ zegarek ma wbudowaną pamięć o pojemności 4GB. Wystarczy zsynchronizować smartwatch z kontami w serwisach Spotify, Deezer lub Amazon Music i następnie sparować z zegarkiem słuchawki bezprzewodowe. Tylko w tym modelu dostępne są również wskazówki i ostrzeżenia głosowe dotyczące aktywności np. biegu.

Zegarki Forerunner 165 Music są oferowane z paskami w szerszej gamie kolorystycznej – oprócz białego i czarnego, dostępne są również turkusowy i jagodowy.

Źródło: Garmin