Taki jest medal 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego

Już wiemy, jak wyglądać będzie medal, który na mecie trafi do uczestników 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego. Na jego awersie dominuje most Poniatowskiego, który po 10 latach przerwy znów będzie miejscem startu biegu. Na liście startowej zawodów jest już ponad 11 tysięcy osób. 

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski odbędzie się w niedzielę, 24 marca. Na 25 dni przed imprezą organizatorzy przedstawili oficjalny medal biegu. Ma okrągły kształt i jest w kolorze złotym. Stylem krążek nawiązuje do ubiegłorocznego, który przedstawiał panoramę Warszawy ozdobioną syrenim ogonem.

Popularny Poniatoszczak trafił na medal, bowiem dokładnie 10 latach Półmaraton Warszawski znów wystartuje z praskiej strony tego mostu. Trasa poprowadzi dalej Alejami Jerozolimskimi najpierw do ronda De Gaulle’a a potem do ronda Dmowskiego. W ten sposób biegacze dotrą do serca stolicy: Marszałkowskiej, Królewskiej i Krakowskiego Przedmieścia. Ulicami Starego i Nowego Miasta uczestnicy półmaratonu będą zmierzać w kierunku Żoliborza.

Najdłuższa długa prosta zostanie wytyczona Wybrzeżem Gdyńskim w kierunku Mostu Gdańskiego, którym przebiegną na drugą stronę Wisły. Finiszowe metry zawodnicy pokonywać będą na błoniach PGE Narodowego kierując się w stronę stadionu, gdzie zlokalizowana będzie meta.

– Na tę edycję proponujemy Wam krążek prezentujący kwitnące forsycje zwiastujące nadejście wiosny i most Poniatowskiego, który w tym roku jest miejscem startu. Właśnie taki medal 24 marca zawiśnie na Waszych szyjach – na liście startowej jest już 11 tysięcy osób! Czekamy, aby przywitać wiosnę w Warszawie, a Was na mecie biegu – zachęcają organizatorzy.

Ostatnie dni niższej opłaty startowej

Jeszcze tylko do 29 lutego można zapisać się 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski i skorzystać z niższej ceny. Aktualne opłaty startowe wynoszą 180 złotych w przypadku półmaratonu i 79 złotych za New Balance Bieg na Piątkę. Ceny dotyczą pakietów podstawowych. Od 1 marca opłaty wzrosną odpowiednio o 20 i 10 złotych. Zapisy prowadzone są na stronie https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/. Aby otrzymać numer startowy do domu, wysyłkę trzeba zamówić najpóźniej 4 marca.

– Razem ze zmianą opłaty skończy się możliwość swobodnego wyboru strefy startowej! Wnieście opłatę startową przed 29 lutego, jeśli zależy Wam na wyborze „szybszej” strefy startowej – informują organizatorzy.

Jednocześnie organizatorzy przypominają, że w tym roku bieg odbędzie się jeszcze zgodnie z czasem zimowym. Apelują, aby nie regulować zegarków jak w ubiegłych latach.

Źródło: Fundacja „Maraton Warszawski”

fot. w nagłówku Sportografia.pl