Trwają zapisy na jedenasty Bieg SGH

12 maja odbędzie się 11. Bieg SGH organizowany przez Samorząd Studentów SGH przy współpracy ze Szkołą Główną Handlową oraz Urzędem Dzielnicy Mokotów. Największy studencki bieg uliczny w Polsce oferuje dwa główne dystanse 5 i 10 km, a także bezpłatne zawody dla dzieci na trasie o długości 600 m. Wydarzenie ma cel charytatywny, środki ze sprzedaży pakietów trafią na konto Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”.

Dla kogo Bieg SGH?

W Biegu SGH zawodnicy powyżej 16 roku życia mają do wyboru trasy o dystansach 5 i 10 km, a na młodszych czeka trasa 600 metrów. Trasy poprowadzą przez ulice dzielnicy Mokotów. W tym roku ceny pakietów na bieg na 5 km zaczynają się od 49 zł, natomiast wpisowe za bieg na 10 km wynosi 59 zł.

Pakiety w biegu dla dzieci i młodzieży są darmowe, jednak istnieje limit 300 sztuk. Każdy uczestnik może również zakupić pamiątkową koszulkę z 11. edycji wydarzenia w cenie 40 zł. Nieodłącznym elementem Biegu jest Wioska Biegowa usytuowana w ogrodach rektorskich SGH, w której na uczestników czeka wiele niespodzianek przygotowanych przez partnerów, strefa gastronomiczna oraz atrakcje dla dzieci. Kluczowym punktem wioski jest scena, na której odbywa się uroczyste rozpoczęcie, rozgrzewka przed każdym z biegów, a także wręczenie nagród.

Projekt jest unikalny na tle innych organizowanych przez Samorząd Studentów SGH. Koncentruje się przede wszystkim na idei niesienia pomocy. Wielomiesięczne przygotowania owocują dobrze zorganizowanym wydarzeniem sportowym i satysfakcją nie tylko organizatorów, ale również uczestników, a co najważniejsze – osób potrzebujących.

Środki ze sprzedaży pakietów trafią na konto Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”. To organizacja pozarządowa, zajmującą się systemowym rozwiązywaniem problemów osób w śpiączce.

– Gdy rozpoczynaliśmy działalność, w naszym kraju nie istniała systemowa pomoc dla pacjentów po ciężkich urazach mózgu, przebywających w śpiączce. Stworzyliśmy program i wybudowaliśmy dwie Kliniki „Budzik” dla dzieci i dorosłych, w Warszawie. Prowadzimy działania zmierzające do sprowadzania do Polski światowych osiągnięć medycznych dotyczących problematyki śpiączki, wymiany wiedzy naukowej i wdrażania programów eksperymentalnych – zaznaczają przedstawiciele fundacji.

Promują aktywny tryb życia

Celem projektu, poza pomocą charytatywną, jest promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia. Do jego osiągnięcia przyczynia się zaangażowanie wielu ambasadorów ze świata sportu, takich jak Julita Kotecka-Nerek, Adam Szolc albo Michał Bernardelli. Dzięki ich aktywności w mediach społecznościowych organizatorzy chcą uświadamiać ludzi i motywować do dbania o aktywność fizyczną.

Współorganizatorem wydarzenia jest fundacja Action-Life, która może pochwalić się współtworzeniem największego wolontariatu sportowego w Polsce przy okazji Orlen Warsaw Marathon czy Biegu Niepodległości w Warszawie. Dzięki jej doświadczeniu w przeprowadzaniu wielu inicjatyw sportowych Samorząd Studentów SGH może  stworzyć jedno z najbardziej cenionych wydarzeń sportowych w Warszawie.

Źródło: Samorząd Studentów SGH