Lekkoatletyczna kadra Polski na Rzym jeszcze liczniejsza

W wyniku relokacji oraz wycofań sportowców z innych krajów do reprezentacji Polski powołanie na rozpoczynające się 7 czerwca lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Rzymie otrzymała dodatkowa ósemka zawodników.  W sumie polski zespół będzie liczyć dziewięćdziesiąt cztery osoby.

Ponad 90-osobowa reprezentacja Polski będzie największą w historii startów biało-czerwonych w mistrzostwach Europy. W wyniku relokacji do kadry dołączyli Izabela Smolińska (bieg na 400 metrów przez płotki), Paulina Borys (skok wzwyż), Karolina Urban i Weronika Muszyńska (obie rzut dyskiem), Paulina Ligarska (siedmiobój), Mateusz Kołodziejski (skok wzwyż), Adrian Świderski (trójskok) i Paweł Wiesiołek (dziesięciobój).

Dodatkowo w wyniku wycofań zawodników z innych reprezentacji prawo startu w konkurencjach indywidualnych zyskała czwórka polskich sprinterów. Do biegu na 400 metrów zostali zgłoszeni Justyna Święty-Ersetic, Igor Bogaczńyski oraz Maksymilian Szwed, a do sprintu na 200 metrów Patryk Wykrota.

Po zamknięciu zgłoszeń możliwe będą jeszcze zaproszenia dla Olimpii Brezy (bieg na 5000 metrów), Anny Marii Gryc (bieg na 400 metrów przez płotki) i Dawida Piłata (rzut młotem). Cała trójka znajduje się na pierwszym nieawansującym miejscu w rankingu European Athletics.

Początek lekkoatletycznych mistrzostw Europy 7 czerwca na Stadio Olimpico w Rzymie. Transmisje z imprezy w Telewizji Polskiej.

Źródło: PZLA

fot. w nagłówku Tomasz Kasjaniuk