adidas Runners Europe wygrywa The Speed Project DIY. Biegali cały weekend w Warszawie

Wystartowali o godzinie 13:00 w sobotę, a wirtualną metę osiągnęli po 29 godzinach i 51 minutach pokonując dystans 473 kilometrów. O kim mowa? O drużynie adidas Runners Europe, która w świetnym stylu zwyciężyła w rywalizacji 6-osobowych sztafet biegowych z całego świata The Speed Project DIY. Zespół złożony z biegaczy z Polski, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii i Danii biegał po ulicach Warszawy mocno wspierany przez lokalną społeczność adidas Runners skupioną wokół Runbase na Solcu.

The Speed Project w wersji stacjonarnej odbywał się w USA. W myśl zasady #NORULES – żadnych zasad, jedynym zadaniem dla uczestników było przedostać się w jak najkrótszym czasie z Santa Monica w Los Angeles do samego Las Vegas. Z powodu pandemii koronawirusa w tym roku bieg został zorganizowany w wersji wirtualnej pod nazwą TSP DIY. Mogły wziąć w nim udział osoby z całego świata.

Członkowie drużyn nie musieli mieć ze sobą fizycznego kontaktu, istotny był jedynie limit czasu i warunek, że w danej chwili mierzony jest czas tylko jednej osoby. Przekazywanie sztafetowej pałeczki tym samym również przeniosło się do świata wirtualnego.

W 2019 roku najlepszej drużynie zajęło to 31 godzin i 15 minut. W ubiegłym roku wynik ten został poprawiony i przed startem weekendowej rywalizacji wynosił 29 godzin i 51 minut wyznaczając jednocześnie tegoroczny limit czasowy.

Warszawski wyścig z czasem

adidas wykorzystał bezkompromisową formułę zawodów The Speed Project, aby przeprowadzić wewnętrzne mistrzostwa drużyn adidas Runners. W stolicy do walki z tym wyzwaniem oprócz reprezentacji europejskiej stanęli również gospodarze z lokalnej społeczności adidas Runners Warsaw.

Drużyna adidas Runners Europe przyleciała do Warszawy w piątek, 3 września. Wieczorem w Runbase na Powiślu odbyła się odprawa oraz wspólna kolacja, podczas której ustalona została strategia biegu. W sobotnie południe obie ekipy adidas wyszły na rozgrzewkę, a godzinę później biegacze rozpoczęli rywalizację w ramach TSP DIY.

Przez pierwsze kilka godzin biegu zawodnicy pokonywali trasę wytyczoną na Bulwarach, pomiędzy pomnikiem Syrenki i Centrum Olimpijskim. Po południu, gdy nad Wisłę ściągnęło więcej warszawiaków i turystów rywalizacja przeniosła się na kilometrową pętlę wokół Stadionu Narodowego.

W tym miejscu zawodnicy biegali do zamknięcia bram stadionu, czyli do godziny 22:00. Dla drużyn adidas Runners nie oznaczało to wcale końca wyzwania. Całą noc ich członkowie pokonywali kolejne kilometry na ścieżkach Parku Skaryszewskiego. W niedzielę o świcie biegacze powrócili na Bulwary, a przed południem na Stadion Narodowy, gdzie pozostali już do końca zawodów.

Pokazali siłę społeczności

Drużyna AR Europe zwyciężyła w globalnej rywalizacji TSP DIY, przebiegając łącznie ponad 473 km. Byli najlepsi w klasyfikacji generalnej łączącej kategorie OG (4 biegaczy, 2 biegaczki) oraz Freestyle (dowolna liczba biegaczy). Świetnie spisała się również ekipa AR Warsaw, która z wynikiem 430 km zajęła czwarte miejsce w kategorii OG i czternaste wśród wszystkich sklasyfikowanych sztafet. Rezultat ten jest jeszcze weryfikowany i może ulec poprawie.

– Sukces obydwu drużyn możliwy był dzięki holistycznemu wsparciu społeczności adidas Runners. Kluczową rolę odegrał zespół fizjoterapeutów pod wodzą Szczepana Figata, który przez cały bieg dbał o sprawność i regenerację zawodników, a także specjalne żywienie i suplementacja zaplanowane przez dietetyczkę – Ulę Somow – mówi Paweł Machowski, kapitan adidas Runners Warsaw. – Bieg pokazał siłę społeczności AR Warsaw, która dopingowała na trasie, asystowała na rowerach, dołączała do wspólnego biegu, a na mecie hucznie fetowała sukces obu drużyn. Newralgicznym czasem była ciemna i zimna noc w Parku Skaryszewskim, gdzie bezcenne okazało się wsparcie rowerzystów – dodaje.

Biegacze mieli na nogach buty z serii adizero – flagowe buty startowe adizero adios Pro 2, a także modele adizero Boston 10 i adizero Prime X. Wszystkie trzy modele miały premierę nowej kolorystyki 2 września i dostępne są na stronie: https://www.adidas.pl/buty-bieganie

red

fot. Marek Ogień