Liga Biegowa na półmetku. Wciąż można dołączyć

Liga Biegowa to darmowa inicjatywa, która zrzesza ponad 9 tysięcy sportowców-amatorów. Wystarczy się zarejestrować i regularnie brać udział w imprezach biegowych, rozgrywanych na dystansach: 5 km, 10 km, półmaraton i maraton. Wyniki z zawodów przeliczane są na punkty i w ten sposób powstają rankingi biegaczy z całej Polski. Najbardziej aktywni uczestnicy Ligi otrzymują wyjątkowe, spersonalizowane medale. 

To już szósty sezon Ligi Biegowej. Obecnie w zabawie bierze udział 9 tysięcy uczestników, łącznie pokonali ponad 6 mln kilometrów! To sprawia, że Liga Biegowa jest największą w Polsce rywalizacją tego typu. Na dodatek całkowicie darmową i dostępną dla każdego – bez względu na kondycję, wiek i miejsce zamieszkania.

Na czym polega Liga Biegowa?

Uczestnicy startują w wybranych przez siebie zawodach biegowych. Uzyskane wyniki automatycznie „wpadają” również na ich ligowe konta i są zamieniane na punkty. Wraz z końcem sezonu wyłaniamy zwycięzców. Nagrody, w postaci spersonalizowanych medali, otrzymuje co roku ponad 50 zawodników. Klasyfikacja odbywa się bowiem nie tylko w kategorii open, ale również z podziałem na płeć i wiek. Wygrywają nie tylko osoby  najszybsze, ale przede wszystkim – najwytrwalsze.

– Zabawa trwa cały rok. Zapisać się można w dowolnym momencie. Jednak robiąc to przed końcem września, weźmiemy pod uwagę uzyskane przez Ciebie wyniki od początku roku 2022 – zapowiadają organizatorzy.

Rywalizacja na półmetku

Chociaż wszystko się może jeszcze wydarzyć, to powoli wyłaniają się liderzy rankingów open. Obecnie prowadzi Daniel Mikielski, który tylko w tym roku wziął udział już w ponad 40 imprezach biegowych. Ponadto jest piekielnie szybki. Jego najlepszy tegoroczny wynik na dystansie 5 km wynosi 17 minut i 47 sekund.

Wśród pań obecnie na prowadzeniu jest Katarzyna Śpitalniak, która startuje głównie na dystansach 5 i 10 km. Biegaczce dosłownie depcze po piętach Sylwia Mroczek. W rywalizacji drużynowej przoduje Drużyna Ku Pamięci Wiesia Chojniaka.

Dynamicznie przedstawia się sytuacja w rankingach wiekowych i z podziałem na płeć. Przed nami lato oraz jesienny sezon startowy, więc trudno przewidzieć, kto w tym roku zgarnie medale. Punkty są zliczane bowiem do ostatniego dnia tego roku.

Biegają i pomagają

W tym sezonie Liga Biegowa to również realna pomoc młodym sportowcom. A wszystko to dzięki  akcji „WYBIEGAJ W PRZYSZŁOŚĆ Z OSHEE”. Zasady są banalnie proste. Wybiegane przez uczestników kilometry Organizatorzy Ligi przekuwają się nie tylko na punkty, ale również, we współpracy z marką Oshee, na… dobro! Każde 20 kilometrów przekłada się na 1 butelkę wody lub napoju witaminowego Oshee dla potrzebujących młodych zawodników.

Napoje te zostaną następnie przekazane do klubów lekkoatletycznych, z których zawodnicy zgłosili się do Programu Stypendialnego „Wybiegaj w Przyszłość” – spośród nich zostało wyłonionych 16 klubów, do których trafi wsparcie Oshee. Warto wspomnieć, że Fundacja Zdrowy Ruch to jednocześnie organizator Ligi Biegowej. Jak dotychczas, uczestnicy Ligi Biegowej „wybiegali” łącznie 9919 butelek napojów. Wszystkie zostaną przekazane młodym talentom.

Wciąż można dołączyć

Wciąż można dołączyć do zabawy. Udział w inicjatywie jest całkowicie bezpłatny. Wystarczy się zarejestrować, aby na koncie użytkownika pojawiły się wyniki z dotychczasowych startów oraz informacja o miejscu w rankingu.

– Liga Biegowa, to nie tylko rywalizacja. To także archiwum Twoich dotychczasowych startów, baza wiedzy w postaci artykułów, jak również porządna dawka motywacji – podkreślają organizatorzy.

Źródło: Liga Biegowa