Jak się przygotować na sportową wyprawę na basen całą rodziną?

Szczęśliwa rodzina to taka, która dzieli wspólne pasje. Dobrym pomysłem na wspólne spędzanie czasu jest sportowa wyprawa na basen, gdzie każdy może znaleźć aktywność dla siebie – trening, naukę pływania lub po prostu relaks w saunie lub jacuzzi. Aby nasz pobyt na pływalni był przyjemny i bezpieczny należy się do niego odpowiednio przygotować. Co warto spakować do torby na basen?

Jakie stroje kąpielowe?

Lista rzeczy, które warto zabrać ze sobą na sportową wyprawę na basen całą rodziną jest dość długa. Otwierają ją oczywiście stroje kąpielowe, bez których obsługa na pewno nie wpuści nas do wody. Na rynku dostępny jest szeroki wybór strojów, zarówno jak chodzi o wzornictwo jak i krój. Warto postawić na modele z szybkoschnących materiałów, które zapewniają komfort i wygodę podczas pływania.

Dla mamy dobrze sprawdzi się strój kąpielowy jednoczęściowy. Może postawić na klasyczny krój albo kostium wyszczuplający, który znakomicie maskuje wszelkie niedoskonałości sylwetki kobiet plus size. Na stronie astratex.pl można znaleźć również dwuczęściowe stroje kąpielowe na duży i mały biust, z efektem push-up i z klasycznymi fiszbinami. Ciekawym pomysłem jest zaopatrzenie się w strój kąpielowy bez ramiączek, który latem jako pierwszy powinien wylądować w walizce pakowanej na wakacje.

Z kolei tata powinien przejrzeć ofertę spodenek kąpielowych męskich. Taki model z wyglądu przypomina zwykłe spodenki do noszenia latem na co dzień, ale różnica tkwi w szybkoschnącym materiale i lekkiej siateczkowej podszewce. W takich kąpielówkach można szaleć do woli! Zaletą jest również uniwersalność. Sprawdzą się zarówno na basenie, jak i na plaży, bo męskie spodenki kąpielowe są odporne nie tylko na działanie chlorowanej wody, ale i promieniowanie słoneczne UV. Nie trzeba się martwić, że kolory wypłowieją!

fot. Raj Rana/ Unsplash

Największą frajdę z wyboru kąpielówek dla siebie zawsze mają najmłodsi, bo stroje kąpielowe dla dzieci pełne są barw i wesołych letnich wzorów. Do najchętniej kupowanych modeli dla dziewczynek należą dwuczęściowe kostiumy kąpielowe z lambadowym topem, a także jednoczęściowe kąpielówki, które nie krępują dziecięcych ruchów podczas zabawy w wodzie. Z kolei wśród chłopców popularne są majtki kąpielowe z nogawkami oraz wygodne szorty, które wyglądają jak normalne krótkie spodenki.Na stronie astratex.pl dostępne są specjalne stroje do kąpania są również dla najmłodszych, którzy na basenie jeszcze nie mogą obejść się bez pieluszki.

Co oprócz strojów kąpielowych?

Oprócz strojów kąpielowych dla całej rodziny koniecznie trzeba spakować do torby klapki basenowe. Poruszamy się w nich w strefie szatni, pryszniców, aż do momentu wejścia do wody. Nosząc je zapewniamy sobie bezpieczeństwo i ochronę stóp przez bakteriami. Dzieciaki warto uczulić, aby nie biegały po mokrych płytkach basenowej posadzki. Potrafią być bardzo śliskie! Kolejna pozycja obowiązkowa na liście to czepki – na wielu polskich pływalniach wymagane jest założenie ich na głowę, niezależnie od długości włosów. Obsługa basenu może zabronić nam kąpieli, jeśli zapomnimy zabrać ze sobą czepka. Dobrze jest zabrać ze sobą również okulary, które umożliwiają pływanie pod wodą i chronią oczy od chlorowanej wody.

Na pływalnię koniecznie trzeba zabrać ze sobą ręcznik kąpielowy, najlepiej z szybkoschnącego materiału. Przed wejściem do wody i po pływaniu należy wziąć prysznic. Na basenach powinno być dostępne mydło i szampon, ale czemu mamy nie skorzystać ze swoich ulubionych kosmetyków?

Dzieciaki do swoich plecaków powinny zapakować akcesoria do zabawy w wodzie. Mowa o pomocnych przy nurkowaniu płetwach i okularkach, a także rękawkach, dmuchanych kołach ratunkowych, piłkach do rzucania itd.

Jak widać, rzeczy do zabrania na basen jest całkiem dużo. Warto zaopatrzyć się w torbę sportową z wodoodpornego materiału, która ma specjalne przegródki na mokre ubrania. Wiele toreb sportowych ma liczne kieszonki, w których można bezpiecznie schować cenniejsze przedmioty.

Artykuł sponsorowany

fot. w nagłówku Marcelo Uva /Unsplash