22. Poznań Maraton zaprezentował oficjalną koszulkę

Organizatorzy 22. Poznań Maratonu przedstawili wzór oficjalnej koszulki technicznej, który wyróżnia odważny design i paleta barw. Na liście startowej biegu zaplanowanego na 15 października jest prawie 2,7 tysiąca zawodników. Impreza zostanie rozegrana w randze PZLA Mistrzostw Polski w maratonie.

Producentem oficjalnej koszulki tegorocznego Poznań Maratonu jest polska firma AdRunaLine. Została wykonana z wysokiej jakości materiałów zapewniających sprawne odprowadzanie wilgoci. Luźny krój koszulki gwarantować ma optymalną swobodę ruchu podczas biegu.

– Numery 22 nawiązują do tegorocznej edycji maratonu i układają się w kwiecisty sposób, symbolizując harmonię ze środowiskiem. Letnia paleta barw pozwoli Wam wyróżnić się z tłumu i doda otuchy w ponure jesienne dni – podkreślają organizatorzy.

Jak stać się posiadaczem koszulki? 

Oficjalną koszulkę 22. Poznań Maratonu może zakupić każdy z zarejestrowanych uczestników podczas zapisów lub później za pośrednictwem swojego panelu zawodnika. Cena koszulki to 50 złotych. Organizatorzy informują, że istnieje możliwość zakupu wielu koszulek przez jednego uczestnika, zarówno w rozmiarówce damskiej, jak i męskiej. Termin składania zamówień upływa 12 września. Zakupione koszulki techniczne będą do odbioru na stoisku AdRunaLine w hali nr 3 na Poznań Run Expo.

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość personalizacji koszulki 22. Poznań Maratonu. Na stronie adrunaline.pl można zamówić własny nadruk o objętości maksymalnie 15 znaków ze spacjami. W zamówieniu wystarczy podać treść, która ma znaleźć się na plecach, numer startowy w 22. Poznań Maratonie, a także krój i rozmiar zakupionej wcześniej koszulki. Usługa jest dodatkowo płatna i kosztuje 20 zł.

Zapisy na maraton trwają

Na 12 tygodni przed imprezą na liście startowej 22. Poznań Maratonu jest już prawie 2,7 tysiąca zawodników. Zapisy cały czas trwają na stronie marathon.poznan.pl. Do końca sierpnia pakiet startowy bez koszulki kosztuje 200 złotych. O połowę mniej zapłacą zawodnicy i zawodniczki, którzy ukończyli 60 lat, a 25% zniżkę wpisowego można uzyskać okazując Ogólnopolskiej Kartę Dużej Rodziny z kodem terytorialnym miasta Poznania oraz kartę z programu OK Poznań. Bezpłatnie w biegu wezmą udział m.in. zawodnicy, którzy ukończyli wszystkie dotychczasowe edycje Poznań Maratonu.

Równolegle na stronie starter.pzla.pl przyjmowane są zapisy na 43. PZLA Mistrzostwa Polski Kobiet w Maratonie oraz 93. PZLA Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Maratonie. O mistrzowskie tytuły w stolicy Wielkopolski najszybsze panie powalczą po raz pierwszy w historii, a mężczyźni o medale mistrzostw kraju w Poznaniu rywalizować będą po raz szósty. Wcześniejsze edycje były rozgrywane tu w latach 1930, 1938, 1952, 1957 i 1966.

Aktualne rekordy Mistrzostw Polski należą do Henryka Szosta (2:08.55 – Warszawa 2014) oraz Aleksandry Lisowskiej (2:26:08 – Dębno 2021)

red

fot. w nagłówku Adam Ciereszko