Nagórek u Kuby Pawlaka o tym, że trening maratoński nie musi być żmudny

Marcin Nagórek był już kilka razy gościem podcastu Kuby Pawlaka, ale za każdym razem ma coś ciekawego do powiedzenia. Tym razem rozmowa dotyczyła treningu maratońskiego, na który dziennikarz i trener ma autorski pomysł. 

Słuchaj podcastu

– Jak wyobrażacie sobie trening maratoński? Ja w taki sposób, że jest dość żmudny, czasochłonny, bazujący na nakładającym się zmęczeniu i kradnący sporo energii z codziennego życia. Nie mówię że go nie kocham, ale raczej nie jest to miłość z gatunku kocham za coś lecz kocham pomimo – rozpoczął Kuba Pawlak, gospodarz audycji „Race Pace – podcasty o bieganiu.”

Pawlak zaprosił do swojego studia Marcina Nagórka, aby porozmawiać o alternatywnej metodzie treningu maratońskiego. Jak sam stwierdził, jest warta uwagi, bo jest prosta, zdroworozsądkowa i wymaga mniejszej ilości czasu.

– Nie będzie ona skuteczna dla każdego, ale duża część z Was mogłaby ją z powodzeniem wykorzystać. Jeżeli nawet nie, to zdecydowanie warto o niej posłuchać, aby wzbogacić swoją wiedzę, poszerzyć horyzonty, lub zwyczajnie zaspokoić ciekawość – zachęca gospodarz jednego z najchętniej słuchanych biegowych podcastów w Polsce.

red