5. PKO Bieg Niepodległości w stolicy Podkarpacia

5. PKO Bieg Niepodległości to trzecia impreza w cyklu PKO Rzeszów Biega
5. PKO Bieg Niepodległości to trzecia i ostatnia w tym roku impreza z cyklu PKO Rzeszów Biega, w skład którego wchodzą jeszcze PKO Półmaraton Rzeszowski oraz PKO Maraton Rzeszowski. 11 listopada uczestnicy będą mogli uczcić na sportowo narodowe święto, a także pomóc 2-letniemu Igorkowi, który urodził się z wadą serca.
Rzeszowska Dycha wystartuje w sobotę 11 listopada 2017 r. o godz. 12.00. Start i meta znajdować się będą w okolicach Centrum Handlowego Plaza. Limit zawodników to 1600 osób. Uczestnicy pobiegną w białych i czerwonych koszulkach, tworząc w ten sposób flagę Polski. Na pokonanie trasy będą mieli maksymalnie 90 minut. Limit 1600 zawodników został już wyczerpany podczas zapisów elektronicznych, ale organizatorzy przygotowali jeszcze kilkanaście pakietów startowych, więc będzie można zarejestrować się w dniu biegu w Biurze Zawodów.
Po raz kolejny angażujemy się w cały cykl PKO Rzeszów Biega. Tym razem zachęcamy do sprawdzenia się w PKO Biegu Niepodległości oraz dołączenia do akcji charytatywnej na rzecz Igorka. Mieszkańców Rzeszowa zapraszamy do kibicowania uczestnikom – mówi Renata Czownicka, dyrektor Biura Wsparcia Sprzedaży i Analiz PKO Banku Polskiego w Lublinie.
Biorąc udział w 5. PKO Biegu Niepodległości będzie można pomóc Igorkowi. Niespełna 2–letni chłopiec urodził się z wadą serca – sercem jednokomorowym. W najbliższym czasie planowana jest kolejna, trzecia już operacja. Igorek jest podopiecznym Fundacji „Cor Infantis”.
Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Igorka” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na zabieg chłopca. Kartki będzie można odbierać na stoisku PKO Banku Polskiego przy Biurze Zawodów (Centrum Handlowe Plaza) w piątek 10 listopada od 15.00 do 18.00 oraz w dniu biegu od 8.00 do 11.00.
Biegi Niepodległości pod patronatem PKO Banku Polskiego wystartują również w trzech innych miastach. 11 listopada odbędą się: 29. Bieg Niepodległości w Warszawie (Warszawska Triada Biegowa „Zabiegaj o pamięć”) oraz Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim w Gdyni (PKO Grand Prix Gdyni) oraz XXIX Goleniowska Mila Niepodległości. Dodatkowo Bank jest głównym sponsorem chłopięcego szermierczego Turnieju Niepodległości, który zostanie rozegrany w weekend 11-12 listopada na Stadionie Narodowym w Warszawie.
PKO Bank Polski wspiera także inne wydarzenia związane z obchodami Święta Niepodległości, m.in. koncerty w Filharmonii Narodowej w Warszawie i Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. Jest też partnerem konkursu Teatru Polskiego na Nową Polską Sztukę Teatralną „Niepodlegli” oraz salonu poezji, który odbędzie się w Teatrze Polskim w Warszawie 12 listopada.
Więcej informacji o 5. PKO Biegu Niepodległości w Rzeszowie znajduje się na stronie: http://www.runrzeszow.pl/.

Fot. RunRzeszów