Ponad 12 milionów przebiegniętych kilometrów w ramach akcji Run For The Oceans

adidas Running oficjalnie zakończył akcję Run For The Oceans – globalną inicjatywę, do której włączyli się przedstawiciele różnych środowisk.  W ramach akcji wszyscy jej uczestnicy w ciągu 4 tygodni wspólnie pokonali ponad 12 milionów kilometrów z myślą o czystych oceanach. adidas przekaże fundacji Parley milion dolarów, dzięki czemu będzie wspierać proekologiczną inicjatywę Parley Ocean School na Malediwach.

Jak informuje adidas do akcji Run For The Oceans przyłączyło się prawie milion biegaczy z całego świata, w tym 50 społeczności adidas Runners.  Przez cztery tygodnie odbyło się ponad 13 wydarzeń biegowych na całym świecie, w tym także w Warszawie.

– adidas wykorzystując potencjał sportu, ma siłę, aby zmieniać nasze życie – ruch RUN FOR THE OCEANS jest tego idealnym przykładem. Tegoroczna akcja RUN FOR THE OCEANS już się zakończyła, ale nadal możemy wspólnie chronić i dbać o środowisko. Współpraca adidas x parley to też kolekcja butów i odzieży, w której wykorzystano nici parley, powstałe z recyklingowanego plastiku. – informuje biuro prasowe adidas.

Nowe modele adidas x Parley są dostępne m.in w sklepach stacjonarnych adidas i za pośrednictwem tej strony internetowej.

mat pras.