39. PKO Półmaraton Szczecin: 3,5 tysiąca biegaczy finiszowało na czerwonym dywanie

39. PKO Półmaraton Szczecin zgromadził na starcie 3,5 tysiąca uczestników, których część zdecydowała się pokonać dystans półmaratoński, a część wzięła udział w równoległym biegu na 10 km. Na krótszym dystansie triumfowali Paweł Pankratow oraz Monika Andrzejczak, natomiast w półmaratonie najszybszymi zawodnikami byli Radosław Helon i Sylwia Telatyńska, dla której było to trzecie zwycięstwo z rzędu! Dzień wcześniej ok. 600 najmłodszych fanów biegania bawiło się podczas Biegu Pirata.

Centrum imprezy jak co roku były Jasne Błonia, gdzie zlokalizowane było biegowe miasteczko. Stąd też na trasę półmaratonu i biegu na dystansie 10 km wyruszyło 3500 uczestników 39. PKO Półmaratonu Szczecin, co stanowi nowy rekord frekwencyjny imprezy. Pogoda dopisała i była wprost idealna do biegania. W słonecznych warunkach, na suchej nawierzchni i co najważniejsze, bez dokuczającego ostatnio upału, można było bić rekordy życiowe. I takie padały, czym chętnie chwalili się na mecie uczestnicy zarówno półmaratonu jak i biegu na 10 km.

Dystans półmaratonu najszybciej pokonał Radosław Helon, który na mecie uzyskał czas 1:15:21. Na drugim miejscu linię mety z wynikiem 1:17:21 minął Mateusz Leśniak. Trzecim zawodnikiem PKO Półmaratonu Szczecin został Marek Urbański (1:17:28). Wśród pań ponownie najlepsza była Sylwia Telatyńska. Zawodniczka z Choszczna szczeciński półmaraton wygrała po raz trzeci z rzędu! Tym razem metę przekroczyła z czasem 1:26:07.

Półmaraton Szczecin - Sylwia Telatyńska

Drugą zawodniczką na mecie była Wioletta Murawska (1:31:21), a na trzecim miejscu zameldowała się Iwona Kotowska (1:31:41).

Równolegle do półmaratonu toczyła się rywalizacja na dystansie 10 km. Zwyciężył Paweł Pankratow, który na mecie osiągnął czas 31:22 i o osiem sekund wyprzedził ubiegłorocznego zwycięzcę – Artura Olejarza (31:30). Tym razem na najniższym stopniu podium stanął Bartosz Nowicki (31:49), przed rokiem drugi.  Najszybszą zawodniczką biegu na 10 km została Monika Andrzejczak (33:45) przed ubiegłoroczną zwyciężczynią Moniką Jackiewicz (36:42) i Sylwią Racinowską (39:50).

Półmaraton Szczecin - Monika Andrzejczak

Każdy kto ukończył biegową rywalizację, był zwycięzcą. Tym bardziej, że jak przyznawali na mecie sami zwycięzcy, trasa nie należała do najłatwiejszych. W nagrodę każdy uczestnik na mecie dostał pamiątkowy medal w kształcie globusa, który dołączył do unikalnej morskiej kolekcji medali PKO Półmaratonu Szczecin, składającej się z: statku, kotwicy oraz koła sterowego.

Półmaraton Szczecin

Zanim biegowe emocje rozpaliły dorosłych startujących w szczecińskim półmaratonie, swoje biegowe święto mieli najmłodsi. Uczestnikom „Biegu Pirata Golden Tulip Międzyzdroje Residence” pogoda nie dopisała jak dzień później ich rodzicom, ale mimo deszczowych warunków zabawa była doskonała. Najmłodsi zawodnicy którzy stanęli na starcie Biegu Pirata mieli dwa lata, wystartowało też kilkanaścioro dzieci na wózkach. Jak na piracki klimat biegu przystało, wśród uczestników nie mało było dzieci w strojach piratów. Nad wszystkim czuwało…. rzymskie wojsko, czyli spartanie z Fundacji Spartanie Dzieciom. Impreza od początku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a lista startowa zapełniła się na długo przed startem. W sumie w biegowej zabawie udział wzięło ok. 600 najmłodszych fanów biegania.