Mieszkania dla złotych medalistów Igrzysk Olimpijskich w Paryżu

Polski Komitet Olimpijski ogłosił dzisiaj na konferencji prasowej w Warszawie listę nagród dla polskich medalistów Igrzysk XXXIII Olimpiady Paryż 2024. Zdobywcy złotych krążków otrzymają m.in. nowe mieszkania od dewelopera Profbud, który został przedstawiony jako nowy sponsor polskiej reprezentacji olimpijskiej.

W poniedziałek, 8 stycznia na 200 dni przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024 zaprezentowane zostały pełne pakiety nagród dla polskich medalistów olimpijskich oraz ich trenerów głównych.

Jak czytamy w komunikacie na stronie olimpijski.pl, to „najbardziej wartościowe i prestiżowe nagrody rzeczowe w historii polskiego ruchu olimpijskiego.”

– Bardzo się cieszę, że dzięki naszej współpracy z firmą Profbud, już od najbliższych letnich igrzysk w Paryżu, nasi mistrzowie będą właściwie docenieni poprzez tak wartościowe nagrody – powiedział Radosław Piesiewicz, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego informując o tym, że wśród nich znajdą się mieszkania w nowo powstającej inwestycji tego dewelopera.

Umowa sponsorska pomiędzy deweloperem Profbud i PKOl została zawarta na lata 2024-2027, z możliwością przedłużenia do 2031 roku.

Jakie nagrody dla medalistów?

Zdobywcy złotych medali w konkurencjach indywidualnych otrzymają nowe mieszkanie dwupokojowe oraz nagrodę finansową w wysokości 250 tys. zł. Srebrny krążek wyceniony został na 200 tys. zł, a brązowy na 150 tys. zł. Do wszystkich medalistów trafi także diament, obraz oraz voucher na wakacje.

Nagrody finansowe takiej samej wielkości za złote, srebrne i brązowe medale zostaną przyznane sportowcom w konkurencjach drużynowych (drużyny, osady, sztafety, deble, miksty, załogi 2-, 3-, 4-, 5-, 6- i 7-osobowe). Dodatkowo trafi do nich taki sam zestaw nagród rzeczowych jak w konkurencjach indywidualnych. Drużynowi mistrzowie olimpijscy otrzymają mieszkania jednopokojowe.

W konkurencjach zespołowych za złoty medal wyznaczona została nagroda finansowa w wysokości 2 mln zł do podziału. Za srebro zawodnicy podzielą się kwotą 1,5 mln zł, a w przypadku wywalczenia brązowego krążka nagroda zespołowa wyniesie okrągły 1 mln zł. Każdy z członków zespołu otrzyma pakiet nagród rzeczowych złożony z diamentu, obrazu i vouchera na wakacje.

Nagrody z medale Igrzysk Olimpijskich w Paryżu trafią również do trenerów głównych. Jeśli ich podopieczny zdobędzie złoto, wzbogacą się o 100 tys. zł. Za srebrny krążek otrzymają 75 tys. zł, a za brązowy ich konta zasili kwota 50 tys. zł. Niezależnie od koloru medalu wyróżnionym trenerom przysługiwać będzie również pakiet nagród rzeczowych, takich samych jakie otrzymają ich zawodnicy.

W przypadku zdobycia przez polskiego sportowca w Paryżu więcej niż jednego złotego medalu podwojeniu ulegnie wysokość nagrody finansowej, a więc na konto podwójnego mistrza olimpijskiego wpłynie 500 tys. zł. Mieszkanie dwupokojowe jednak otrzyma tylko jedno.

Będzie Dom Polski

Dla Polskiego Komitetu Olimpijskiego jest to rok bardzo ważny, bo rok igrzysk olimpijskich, ale dodatkowej mocy dodaje fakt, że w roku 2024 obchodzimy stulecie wstępu Olimpijskiej Reprezentacji Polski w igrzyskach właśnie, ale też 100-lecie od zdobycia pierwszych medali. PKOl szykuje się do tych igrzysk w sposób wyjątkowy, chociażby po raz pierwszy w historii organizując Dom Polski.

– Pierwszy raz, od 100 lat startów polskich sportowców w igrzyskach olimpijskich, będziemy mieć Dom Polski. Zawsze brakowało takiego miejsca dla zawodników, w którym mogliby poczuć się wyjątkowo. Dom Polski to ogromne przedsięwzięcie dla Polskiego Komitetu Olimpijskiego pod względem finansowym, ale i organizacyjnym. Chcemy aby nasi zawodnicy, ale także ich rodziny mogły poczuć się tam wyjątkowo. Chcemy, żeby tam także znalazło się miejsce dla wszystkich naszych telewizji i innych przedstawicieli mediów. Ma być on ważny i wyjątkowy dla wszystkich Polaków – poinformował prezes PKOl.

Źródło: PKOl

fot. w nagłówku Olimpijski.pl