Bachus bohaterem medalu 6. PKO Białystok Półmaratonu

Na niewiele ponad dwa miesiące do startu imprezy wiemy już jak będzie wyglądał medal 6. PKO Białystok Półmaratonu, największej imprezy biegowej we wschodniej Polsce. Organizatorzy zaprezentowali bowiem projekt medalu, który zawiśnie na szyjach tysięcy biegaczy, którzy 13 maja ruszą na ulice stolicy Podlasia spod Pałacu Branickich i przekroczą linię mety na rynku.

Kolekcja medali

Głosami biegaczy medal 6. PKO Białystok Półmaratonu ozdobi postać Bachusa. Bóg płodności, dzikiej natury, winnej winorośli i wina zwyciężył w bezpośrednim pojedynku z Apollo bogiem muzyki, zdrowia, sztuki i to on dołączy do kolekcji postaci, które do tej pory zdobiły medale biegu. Przypomnijmy, od 2016 roku na medalach białostockiego półmaratonu przedstawiane są kolejne rzeźby z ogrodów Pałacu Branickich. Biorący udział w kolejnych edycjach imprezy mają dzięki temu możliwość nie tylko wzięcia udziału w tej wyjątkowej imprezie ale także skompletowania kolekcji medali nawiązujących bezpośrednio do miasta Białegostoku. Bachus jest już trzecim z kolei bogiem, po ubiegłorocznej Florze i Kalisto, która zdobiła medal w 2016 roku, który wchodzi w skład kolekcji medali białostockiego półmaratonu.

PKO Białystok Półmaraton

Zmiana opłaty startowej

Jeszcze tylko przez niewiele ponad miesiąc można kupić pakiety startowe po najniższych cenach w tym roku. Od 1.04.2018 City Run i Półmaraton będą droższe.

PKO Białystok Półmaraton doceniony

PKO Białystok Półmaraton po raz kolejny znalazł się w Koronie Polskich Półmaratonów. To zestawienie 11 najważniejszych półmaratonów w Polsce. Aby zdobyć Koronę wystarczy wziąć udział w 5 wybranych biegach wchodzących w skład zestawienia (obok Białegostoku są to m.in. Gdynia, Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków czy Piła). PKO Białystok Półmaraton to jedyny półmaraton we wschodniej Polsce, który znalazł się w tym zestawieniu.

Klasyfikacje biegowe

Podczas tegorocznej edycji PKO Białystok Półmaratonu oprócz klasyfikacji generalnych kobiet i mężczyzn w poszczególnych kategoriach wiekowych prowadzone będą także klasyfikacje dodatkowe w tym m.in: Akademickie Mistrzostwa w Półmaratonie, Otwarte Mistrzostwa Służb Mundurowych w Półmaratonie oraz po raz pierwszy Mistrzostwa Przedsiębiorców i ludzi biznesu.

Ruszyły zapisy na bieg dziecięcy

Można już zapisywać swoje pociechy na Bieg dziecięcy – Junior City Run, który odbędzie się przeddzień półmaratonu. W sobotę na Runku Kościuszki udział w biegach na trzech dystansach 100, 600 i 1000 metrów będzie mogło wziąć 1000 osób. To bieg, w którym limity wyczerpują się najszybciej, dlatego nie traćcie czasu i zapisujcie młodych zawodników!

Zapisy internetowe na 6. PKO Białystok Półmaraton trwają na stronie online.datasport.pl

Regulamin 6. PKO Białystok Półmaraton

Regulamin City Run 5k