Pomysł na integrację pracowników? NCDC Business Race – bieg sztafet firmowych

Bieganie w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. Ruszają się ludzie w każdym wieku, niezależnie od wykształcenia, zawodu czy miejsca zamieszkania. Coraz więcej firm dba o zdrowie i kondycję fizyczną pracowników widząc w bieganiu sposób na ich integrację oraz budowanie pozytywnego wizerunku.

W porównaniu do krajów zachodnich ciągle jeszcze mamy ogromne pole do popisu. Idealnym przykładem jest Dania, licząca niespełna 5,5 miliona mieszkańców – w organizowanym tam od lat biegu sztafet firmowych DHL RUN bierze udział 41 tysięcy sztafet firmowych (150 tysięcy osób). Biegi trwają tam przez cały tydzień od poniedziałku do piątku, część osób, która nie biegnie – kibicuje. Po biegu wszyscy wspólnie integrują się na pikniku. DHL Run ma w Danii już 30 letnią tradycję.

Pomysł tej formy integracji postanowił wdrożyć w Szczecinie Paweł Finkielman, właściciel firmy NCDC S.A., obywatel Danii, prowadzący swoją firmę w Polsce. – Bieganie indywidualne pozwala zadbać nie tylko o kondycję fizyczną, ale również psychiczną. Z kolei bieganie z kimś daje poczucie wspólnoty. Te wszystkie rzeczy są bardzo przydatne w pracy. Bieganie przynosi same korzyści – mówi Paweł Finkielman, sam wielki miłośnik biegania.

W sportowej rywalizacji i zabawie NCDC Business Race udział mogą brać czteroosobowe zespoły. Każdy członek zespołu w ramach biegu ma do pokonania dystans 4 km. Organizator do udziału zachęca również początkujących biegaczy, gdyż w tym biegu nie czas pokonania trasy jest najważniejszy, ale dobra zabawa i integracja zespołu.

Jak co roku NCDC Business Race jest połączony z piknikiem. Nawiązywanie relacji pomiędzy pracownikami nie musi odbywać się jedynie w czterech ścianach biur, warto poznawać się bliżej także poza miejscem pracy w mniej formalnej atmosferze.

W tym roku będzie to już 4. edycja biegu NCDC Business Race. w 2016 roku wzięło udział 125 sztafet z ponad 100 firm, natomiast w roku 2017 wystartowało 228 sztafet. Swoje uczestnictwo w biegu można zgłaszać na stronie www.ncdcbusinessrace.pl wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Pomysłodawcą i głównym sponsorem NCDC Business Race jest firma NCDC S.A. (Nordic Consulting & Development Company), specjalizująca się w produkcji rozwiązań informatycznych dla branży ubezpieczeniowej. Na szczecińskim rynku firma działa od 2002 roku. Obecnie zatrudnia ponad 100 osób, pracujących w Szczecinie oraz w oddziale w Koszalinie.

Organizatorem wykonawczym jest zespół Run Expert wraz ze Stowarzyszeniem K2 Partners, czyli ekipa która organizuje między innymi 38. PKO Półmaraton Szczecin, Bieg na K2 czy też Pyrzycką Szybką Dychę Backer OBR oraz 2 dotychczasowe edycje NCDC Business Race.