11. PKO Poznań Półmaraton z 11 tysiącami uczestników

Organizatorzy 11. PKO Poznań Półmaratonu, który odbędzie się już 15 kwietnia poinformowali, że na liście startowej znajduje się blisko 11 tysięcy biegaczy z całego kraju. Na bieg wciąż można się jeszcze zapisywać. Do końca marca opłata startowa wynosi 110 zł. Po tym terminie ulegnie ona zwiększeniu o 20 zł. Przypomnijmy, że rekord frekwencji poznańskiej połówki wynosi 11 347 sklasyfikowanych i został ustanowiony w 2016 roku. 

 – Na rozpoczęcie treningów jest już za późno. Teraz czas na ostatnie szlify i sprawdzian formy, ale każdy kto złapał biegowego bakcyla jest mile widziany na naszej imprezie. – czytamy w komunikacie prasowym przesłanym do naszej redakcji przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.

Targi Poznań Sport Expo

W ramach weekendu półmaratońskiego (13-15 kwietnia) odbędą się Targi Poznań Sport Expo, prelekcje, Pasta – Party, na które zaproszeni są wszyscy zainteresowani. Na targach będzie można zapoznać się z ofertą producentów odzieży sportowej, zakupić odżywki, czy suplementy diety, a  zajadając pyszne danie makaronowe, odbyć nie jedną ciekawą rozmowę z innymi uczestnikami biegu. Targi, to też okazja do spotkań z trenerami, fizjoterapeutami, dietetykami, których i w tym roku nie zabraknie.

Co jeść, jak trenować, na co zwracać uwagę w wyborze ubrań i czy uprawianie sportu jest tak naprawdę zdrowe? Maratończycy są doświadczonymi biegaczami i zapewne mają wyrobione zdanie w tych kwestiach, ale zawsze warto skonfrontować swoją wiedzę ze specjalistami, którzy na co dzień zajmują się tym, o czym biegacze od czasu do czasu mogą wyczytać w prasie czy Internecie. Prelekcje to idealna okazja na zadawanie pytań i angażowanie się w publiczną dyskusję, bo choć biegacze lubią rozmawiać ze sobą o bieganiu, to rzadko kiedy mają okazję robić to w tak licznym i doświadczonym gronie.

Prelekcje dla biegaczy

Wykłady odbędą się w Sali Zielonej (Hol Wschodni) i mają charakter otwarty. Potrwają od godz. 14:30 do 18:00. Wśród zaproszonych gości: Jerzy Skarżyński, Marcin Chabowski, Sławomir Marszałek, Justyna Papież, Adrianna Szatecka i Michał Zarębski. Spotkają się oni w sobotę, 14 kwietnia ze słuchaczami, by podyskutować na tematy biegowe oraz udzielić kilku fachowych porad w ramach prelekcji. Tutaj znajdziecie szczegółowy program spotkań.

Wciąż można przekazać swój numer innej osobie

Natomiast nie jest za późno, by wycofać się ze startu w 11. PKO Poznań Półmaratonie. Jeśli ktoś z jakiegokolwiek powodu nie może wystartować w biegu, a uiścił już opłatę i ma nadany numer startowy, może przekazać swój pakiet innemu zawodnikowi. Takie przekazanie pakietu musi nastąpić w nieprzekraczalnym terminie do 4 kwietnia włącznie. Tutaj znajdziecie kilka niezbędnych informacji o procedurze przepisywania pakietów.

Co w pakiecie startowym?

Znamy już także zawartość pakietów startowych 11. PKO Poznań Półmaratonu. Każdy uczestnik w swoim pakiecie startowym znajdzie: numer startowy, chip do pomiaru czasu, gąbkę, worek na odzież do szatni, sportową torbę, koszulkę marki 4F, izotonik 4MOVE oraz Piwo Grodziskie White o smaku tropikalno-cytrusowym z nutą herbaty i bergamotki. Pakiety będzie można odbierać w dniach 13-14 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w godzinach od 10.00 do 20.00.

Poznań Półmaraton

11.PKO Poznań Półmaraton wystartuje 15 kwietnia, zawodnicy na trasę wyruszą z ulicy Grunwaldzkiej o godzinie 10.00.

 

mat.pras

Fot. Adam Ciereszko