13. PZU Półmaraton Warszawski idzie na rekord

Chęć udziału w 13. PZU Półmaratonie Warszawskim zgłosiło już 15 300 biegaczy, a to z pewnością nie jest ostateczna liczba, gdyż zapisy jeszcze trwają. Choć to od lat największy bieg na tym dystansie w kraju, nigdy na liście zgłoszeń nie pojawiło się aż tylu chętnych. Organizatorzy nadali już 13 tysięcy numerów startowych. Przypomnijmy, że frekwencyjny rekord imprezy to 12 958 sklasyfikowanych na mecie biegu w 2015 roku. 

Warszawska połówka to tradycyjnie gwarancja sportowych emocji na bardzo wysokim poziomie. Dla przypomnienia – rekordy imprezy to 60:48 wśród mężczyzn i 69:07 wśród pań. Wyniki z wysokiej półki. W tym roku, w bardzo szerokiej stawce faworytów, spotkamy m. in.: rekordzistę i rekordzistkę imprezy oraz zwycięzcę ubiegłorocznego 39. PZU Maratonu Warszawskiego.

Trasa biegu wygląda  interesująco i jak piszą organizatorzy „została tak zaprojektowana, aby zadowolić zarówno początkujących, jak i tych najbardziej wprawionych biegaczy.”  Strefę startową biegu usytuowano przy ulicy Konwiktorskiej. Po drodze uczestnicy będą mogli podziwiać m.in. prawobrzeżną Warszawę, aby tuż przed PGE Narodowym wrócić na lewobrzeże. Końcowy odcinek będzie przebiegać wzdłuż Wisły, a meta została zlokalizowana przy Parku Fontann.

#BiegamDobrze kolejny raz z rekordem

650 tysięcy złotych – tyle pieniędzy na cele dobroczynne zebrali już uczestnicy akcji #BiegamDobrze towarzyszącej półmaratonowi. Poprzednia edycja biegu była rekordowa, a już wiemy, że tym razem będzie jeszcze lepiej. Uczestnicy biegów Fundacji „Maraton Warszawski” startujący w ramach ścieżki charytatywnej, zebrali do tej pory łącznie 3,5 miliona złotych na rzecz organizacji niosących pomoc osobom chorym na raka, niepełnosprawnym dzieciom czy zwierzętom. To największa i biegowa akcja charytatywna w kraju, w której pomoc niosą sami biegacze.

Półmaraton Warszawski

Półtorej tony bananów dla biegaczy

Niemniej imponujące niż frekwencja zawodników, są inne liczby 13. PZU Maratonu Warszawskiego. W obsłudze biegu pomagać będzie 1250 wolontariuszy, a tempo będzie nadawało 41 pacemakerów. Muzyczne punkty kibicowania zostaną ustawione na trasie co 1 km. Na biegaczy czeka ponad 35 tys. butelek napojów izotonicznych, 44 tys. butelek wody i 1500 kg bananów. Trasę zabezpieczą ponad 4 km barierek, a depozyty uczestników będą przechowywane w 26 ciężarówkach. Przy tych liczbach „pechowa 13” blednie.

13. PZU Półmaraton Warszawski wystartuje 25 marca o godz. 10:00. Biuro Zawodów oraz Targi Sport&Fitness, w dniach 23-24 marca, będą zlokalizowane na PGE Narodowym. Zapisy do udziału w biegu są cały czas otwarte na stronie: www.PZUPolmaratonWarszawski.pl.