Ostatnia szansa na imienny numer Wings for Life World Run

Dokładnie za dwa miesiące (6 maja o godzinie 13:00) dziesiątki tysięcy biegaczy na całym świecie rozpocznie ucieczkę przed goniącą ich metą. Na imprezę w Poznaniu zapisało się już 4,5 tysiąca uczestników, a „miasteczko biegacza” zlokalizowane w tym roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przygotowane jest na rekordową frekwencję. Czemu warto się zapisać już dziś? Wszyscy, którzy zarejestrują się do 11-ego marca otrzymają w biurze zawodów imienny numer startowy! Zapisy na: www.wingsforlifeworldrun.com

Numer startowy z własnym imieniem to wyjątkowa pamiątka dla każdego biegacza. Podczas 5. edycji Wings for Life World Run niespodzianek nie zabraknie: firma 4F ufundowała uczestnikom wysokiej jakości koszulki techniczne z graficznym motywem miasta Poznania a start pierwszy raz odbędzie się z MTP.

Przygotowania do jubileuszowej odsłony Wings for Life World Run wkroczyły w decydującą fazę nie tylko u organizatorów, ale i uczestników. Mimo, że to jedyny bieg, który ukończy każdy, bez względu na uzyskany wynik, to pasjonaci biegania szykują się na poprawianie swoich życiówek. Specjalne rozpiski treningowe sporządzone przez „człowieka szybszego niż warszawskie metro” pojawiają się cyklicznie, co niedzielę, na oficjalnej stronie biegu. Trener Paweł Krochmal staranie przygotowuje plany, które mają pomóc w pokonaniu upragnionych: 10, 15, 20, 25 a nawet 30 kilometrów. W końcu jednak każdego dogoni Samochód Pościgowy z Adamem Małyszem za kierownicą, a szyję ozdobi pamiątkowy medal.

Jeśli 8 marca będziecie w Warszawie, poza planem zajrzyjcie na specjalny, otwarty trening pod hasłem: Biegam Bo Lubię w Dzień Kobiet – zaprasza Paweł Krochmal.

W Dzień Kobiet (o godzinie 18:30), na warszawskiej Agrykoli odbędzie się otwarty trening z udziałem ambasadorek Wings for Life World Run: Joanny Jóźwik (lekkoatletka, halowa rekordzistka Polski w biegu na 800 metrów), Dominiki Stelmach (zwyciężczyni trzech edycji Światowego Biegu na trzech kontynentach), Sandry Gruszczyńskiej (założycielka Wild for the Run). Spotkanie składać się będzie z części biegowej oraz towarzysko-informacyjnej, podczas której przy ciepłej herbacie będzie można dowiedzieć się więcej o nadchodzącej imprezie, porozmawiać z trenerami i przyjaciółmi biegu.

Podczas Wings for Life World Run dzieją się prawdziwe cuda. Wszyscy jednoczą się w jednym celu i biegną „dla tych, którzy nie mogą”. 100% wszelkich opłat startowych i datków trafia bowiem bezpośrednio na badania nad przerwanym rdzeniem kręgowym. Każdy zarejestrowany na bieg może już czuć się bohaterem. Słowa szczególnego uznania należą się jednak Tomkowi Walerowiczowi – dwukrotnemu zwycięzcy krajowej edycji biegu, który w związku z opuszczeniem świata zawodów biegowych, zrzekł się nagrody na rzecz działania fundacji.

Skorzystałbym z nagrody, gdybym był gotowy do rywalizacji na moim normalnym poziomie, a każdy inny wyjazd byłby dla mnie wycieczkowy, rekreacyjny. Wyszedłem z założenia, że obciążanie budżetu imprezy moją wycieczką byłoby wbrew wartościom, jakie mnie skłoniły do wzięcia udziału w poprzednich edycjach. Chciałem być uczciwy… – tak swój gest skomentował Walerowicz, który w zeszłym roku obronił I miejsce na wielkopolskiej trasie pokonując 85,14km.

Aby zapewnić sobie numer startowy ze swoim imieniem należy zarejestrować się do 11 marca (do godz.13:00) na stronie biegu: www.wingsforlifeworldrun.com

 

mat.pras