28. Bieg Konstytucji 3 Maja – ruszyły zapisy

O godzinie 00:01 ruszyły zapisy do 28. Biegu Konstytucji 3 Maja, pierwszego z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej, do której należą trzy biegi o charakterze patriotycznym organizowanym pod hasłem „Zabiegaj o pamięć”. W tegorocznej edycji dla biegaczy i zawodników Nordic Walking przygotowano 7 000 pakietów startowych.

Bieg Konstytucji 3 Maja to doskonała okazja, by wystartować w gronie rodziny i znajomych, ale przede wszystkim, by świętować. Sportowy patriotyzm wpisany jest w ideę całej Warszawskiej Triady Biegowej. W jej ramach odbywają się trzy wydarzenia. Oprócz najbliższego, z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, także Bieg Powstania Warszawskiego oraz Bieg Niepodległości.

28. Bieg Konstytucji 3 Maja wystartuje o godz. 11:00 a zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 5 kilometrów. Trasa przebiega w pobliżu miejsc związanych z działalnością króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, inspiratora prac nad Konstytucją. Już po raz siódmy o godz. 10.30 wystartuje Bieg Dzieci – Bieg z Maskotką. Maluchy będą miały do pokonania dystans 700 m.

Bieg Konstytucji 3 Maja

Trasa

Dla biegaczy oraz uczestników Nordic Walking start będzie miał miejsce przy ul. Hopfera (Park Agrykola), a uczestnicy pobiegną ulicami: Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskimi, Wiejską, Górnośląską, Hoene-Wrońskiego. Trasa przebiegać będzie ulicami asfaltowymi, utrudnieniem mogą być duże różnice wzniesień na ul. Agrykola oraz na odcinku Górnośląska – Myśliwiecka zakończone ostrym skrętem. Meta będzie znajdować się przy ul. Rozbrat, na wysokości ul. Szarej.

„Biegnę dla…”

Podczas 28. Biegu Konstytucji 3 Maja pobiegniemy dla 17-letniego Wiktora, który zmaga się z białaczką. Chłopak, będący podopiecznym Fundacji AVE, jest w trakcie specjalistycznego leczenia. Na twoje kilometry będzie czekać również 7-letnia Berenika. Dziewczynka od urodzenia zmaga się z konsekwencjami szeregu wad wrodzonych (m.in. rozszczep kręgosłupa, przepuklina oponowo-rdzeniowa). Obecnie pilną potrzebą jest operacja biodra, rehabilitacja oraz specjalistyczny sprzęt, który ułatwi jej funkcjonowanie. Berenika jest podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

– Zawodnicy, którzy przypną na swoich koszulkach kartkę „biegnę dla Bereniki i Wiktora”, o co proszę i do czego zachęcam, spełnią ogromne marzenie córki. Nie jest co prawda biegaczką, bo aż tak sprawna nie jest, ale ma inną pasję – taniec. Z pieniędzy, które ma szansę otrzymać dzięki biegaczom zakupimy ortezy. To będzie krok w stronę realizacji marzenia Bereniki i w kierunku samodzielnego chodzenia – mówi Maria Piechaczek-Borkowska, mama dziewczynki.

Bieg Konstytucji 3 Maja

 

Zapisy

Zapisy do 28. Biegu Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się 14 kwietnia punktualnie o godz. 00.01. Rejestracji można dokonać na dwa sposoby:

 • drogą elektroniczną na stronie www.aktywnawarszawa.pl. Zapisy poprzez stronę rozpoczną się w nocy z 13 na 14 kwietnia br. Wszyscy rejestrujący się w ten sposób zobowiązani będą do wniesienia opłaty startowej w ciągu trzech dni roboczych (w tym sobota).
  Po przekroczeniu tego terminu zgłoszenia będą usunięte z bazy danych. Po przeprowadzeniu weryfikacji istnieje możliwość uruchomienia zapisów uzupełniających.
 • Osobiście w biurze zawodów, w siedzibie AKTYWNEJ WARSZAWY przy ulicy Rozbrat 26 przyjmowane będą zapisy osobiste i wpłaty gotówkowe.

Możliwy jest odbiór pakietów z zapisów internetowych również przez osoby upoważnione.

Biuro Zawodów

Biuro Zawodów będzie czynne w siedzibie SCS AW w Warszawie ul. Rozbrat 26 pok. 109, od 16 kwietnia do 2 maja 2018 roku:

 • w poniedziałki (16, 23, 30 kwietnia) w godzinach 14.00 – 20.00;
 • we wtorki  ( 17, 24  kwietnia) w godzinach 12.00 – 18.00;
 • w środy ( 18, 25 kwietnia) w godzinach 10.00 – 16.00;
 • w czwartki ( 19, 26 kwietnia) 14.00 – 20.00;
 • w piątki (20, 27 kwietnia) w godzinach 12.00 – 18.00;
 • w soboty (21, 28 kwietnia) w godzinach 10.00 – 14.00;
 • 2 maja w godz. 10.00 –14.00.

W dniu zawodów tj. 3 maja, o ile nie zostanie wyczerpany limit zapisów, będą przyjmowane tylko zgłoszenia dla osób spoza Warszawy w godzinach 8.00 – 9.00  w biurze zawodów –  trybuna główna stadionu miejskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego ul. Łazienkowska 3. Opłacone pakiety internetowe wydawane będą, tylko dla osób spoza Warszawy, w godz. 8.00 –  9.30 pod ww. adresem.

Łączny limit uczestników: 7 000
Bieg z Maskotką: do 1 000 dzieci i do 1 000 maskotek 

 

źródło: Aktywna Warszawa/ PKO Biegajmy Razem