Trwają zapisy do IV RAFAKO Półmaraton Racibórz

Przygotowania do IV edycji RAFAKO Półmaraton Racibórz, który odbędzie się w niedzielę 26 sierpnia, ruszyły pełną parą. Nowością w tym roku jest możliwość wyboru dwóch rodzajów pakietów startowych. Dodano również kategorie biegowe. Wzorem poprzednich edycji, półmaraton zwieńczy projekt 4Biegi Racibórz, podczas którego zdobyć można 4 części medalu tworzącego niepowtarzalną pamiątkę ze sztandarowych miejskich biegów. Zapisy elektroniczne potrwają do 20 sierpnia.

21 097,5 m – dokładnie tyle do pokonania będą mieli zawodnicy, którzy 26 sierpnia wystartują w IV RAFAKO Półmaraton Racibórz. Trasa prowadzi centralnymi ulicami zabytkowego Raciborza. Rokrocznie przyciąga amatorów biegania z całej Europy, a nawet gorącej Afryki. Dotąd listy startowe zapełniały się długo przed wyznaczonym terminem. W tym roku limit startujących ustalono dla 800 zawodników. Zapisy już trwają, zatem kto pierwszy, ten wystartuje w raciborskim półmaratonie. Przy czym, należy pamiętać, że o starcie nie decyduje data zapisu, a opłacony pakiet startowy. Rejestracji można dokonać na stronie datasport.pl.

Pakiet standard lub premium

W tym roku, organizatorzy postanowili dać biegaczom możliwość wyboru pakietu startowego. Pakiet standard – oferuje zawodnikowi numer startowy (udział w biegu), bon na pasta party, posiłek regeneracyjny po biegu oraz materiały promocyjne Miasta Racibórz. Natomiast pakiet premium powiększony jest o koszulkę techniczną oraz ręczniczek do twarzy. Osoby, chcące wziąć udział w sierpniowych zawodach powinny zwrócić również uwagę na zmianę wysokości wpisowego po terminie 31 maja. O szczegółach przeczytać można w regulaminie na stronie biegu www.4biegiraciborz.pl

Nowe kategorie i unikatowe medale

Czerpiąc z doświadczenia i podpowiedzi samych biegaczy, w tym roku zmianie uległa również klasyfikacja. W kategorii open nagrody pieniężne przyznawane będą tylko za pierwsze trzy miejsca, nie za sześć, jak podczas poprzednich edycji. Dojdzie kategoria najszybszy Polak/Polka i tutaj też przewidywane są nagrody pieniężne za pierwsze trzy miejsca na podium. Ponadto wszystkie osoby, które ukończą bieg w regulaminowym czasie otrzymają medale. Będzie to czwarta i ostatnia część medalu zamykającego projekt 4Biegi Racibórz. Wzorem poprzednich edycji przewidziano również cel charytatywny. Dla kogo tym razem pobiegną zawodnicy? Przekonamy się wkrótce.

Półmaraton Racibórz

Bieżące informacje dotyczące raciborskiego półmaratonu oraz projektu 4Biegi Racibórz przeczytać można na oficjalnym fanpage przedsięwzięcia – Facebook/4BiegiRacibórz oraz na stronie internetowej www.4biegiraciborz.pl

Organizatorem półmaratonu są Miasto Racibórz oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Sponsorem tytularnym RAFAKO S.A.

 

mat.pras