Trwają zapisy do Poland Business Run 2018

2 września już po raz siódmy wystartuje największa charytatywna sztafeta w kraju – Poland Business Run 2018. Jak co roku pięcioosobowe drużyny, złożone m.in. z przedstawicieli polskich firm i instytucji, pobiegną jednocześnie w największych miastach Polski, by pomóc kolejnym osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Zapisy do biegu już trwają w Lublinie, Gdańsku i Warszawie.

Charytatywna sztafeta Poland Business Run już sześciokrotnie zgromadziła na starcie pracowników polskich firm i korporacji, mniejszych przedsiębiorstw, a także znanych aktorów, sportowców i ludzi kultury. Zeszłoroczna edycja była rekordowa pod wieloma względami – po raz pierwszy w aż 8 miastach Polski pobiegła ogromna liczba 20 135 osób. Udało się zebrać ponad 1,6 mln złotych na pomoc w zakupie protez i sfinansowaniu rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze lepiej.

We wrześniowym biegu mogą wziąć udział wszystkie osoby, które zgłoszą swoją 5-osobową drużynę. Liczba miejsc jest ograniczona, a o zapisach będzie decydować kolejność zgłoszeń. W niektórych miastach miejsca kończą się naprawdę szybko, dlatego prosimy nie zwlekać z rejestracją – komentuje Marta Hernik, Global Project Manager Poland Business Run.

Poland Business Run

Uczestników biegu, oprócz sportowej rywalizacji, łączy także szczytny cel. Zawodnik reprezentacji Polski w amp futbolu, dziewczynka z bardzo rzadkim Zespołem Polanda, zawodowy kierowca, który bez protezy nie może wrócić za kierownicę, 22-latka, która przeżyła nowotwór złośliwy kości udowej… To tylko kilku beneficjentów tegorocznej edycji tego wyjątkowego sportowego wydarzenia. Mogą im pomóc biegacze, którzy stawią się na starcie biegu. Od początku istnienia projektu Poland Business Run zmienił już życie ponad 350  osób, a wciąż napływają nowe wnioski i prośby o pomoc.

Nie wszyscy wiedzą, ile osób boryka się z problemem niepełnosprawności narządów ruchu. Wśród naszych beneficjentów są osoby, które urodziły się bez kończyny, straciły ją w wyniku wypadku czy choroby nowotworowej. By mogły wrócić do codziennej sprawności, potrzebują rehabilitacji i protez, a to koszty rzędu kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych. W większości przypadków trudno jest zdobyć takie fundusze, dlatego osoby z niepełnosprawnościami zwracają się do fundacji takich, jak nasza. Biegnąc z nami w tym roku, uczestnicy sztafety będą mogli “postawić na nogi” aż kilkadziesiąt osób. Tak jak w poprzednich latach pomożemy także innym fundacjom i organizacjom pozarządowym – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Poland Business Run

W Poland Business Run angażują się tysiące osób – biegacze, wolontariusze, ambasadorzy i sponsorzy. Szczytny cel, promocja aktywnego stylu życia, a przy okazji integracja pracowników polskich firm sprawiły, że impreza wpisała się na stałe w kalendarz wydarzeń sportowych w wielu miastach.

Bieg wyruszy 2 września jednocześnie w Lublinie, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Gdańsku, Łodzi i Gdańsku. Jak co roku wezmą w nim udział drużyny składające się z 5 zawodników, każdy ma do pokonania dystans ok. 4 km. Do sztafety pozostało jeszcze kilka miesięcy, ale zapisy w pierwszych miastach ruszają już wkrótce. 23 i 24 kwietnia ruszyła rejestracja w Lublinie, Gdańsku i Warszawie. Warto się jednak spieszyć, bo w każdym mieście liczba miejsc jest ograniczona.

Daty otwarcia rejestracji do Poland Business Run 2018:
  • 8.05 – Wrocław i Łódź
  • 15.05 – Katowice
  • 22.05 – Kraków
  • 29.05 – Poznań

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.polandbusinessrun.pl.

 

mat.pras