Inauguracja PKO Grand Prix Gdyni dla Tomasza Grycko

Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim 2018 to już historia. 10 kilometrów przebiegł najszybciej Tomasz Grycko (29:41). Wśród kobiet zwyciężyła Dominika Nowakowska (35:45). W niedzielnym biegu głównym wystartowało ponad 3 tysiące uczestników. Kolejny tysiąc wziął udział w sobotnich biegach młodzieżowych, malucha i marszach nordic walking. Tegoroczne PKO Grand Prix Gdyni oficjalnie otwarte!

Podobnie jak przed rokiem, Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim został rozłożony na dwa dni. W sobotę na trasie pojawili się najmłodsi biegacze oraz miłośnicy nordic walking, z kolei niedziela zarezerwowana była dla uczestników biegu głównego. Jako pierwszy linię mety przekroczył Tomasz Grycko. 10 kilometrów pokonał w 29 minut i 41 sekund. Tym samym zawodnik z Władysławowa powiększył imponującą kolekcję medali PKO Grand Prix Gdyni, w Biegu Urodzinowym wygrał również przed rokiem. Drugi był dzisiaj Marek Kowalski (30:07), a na najniższym stopniu podium stanął Emil Dobrowolski (30:15).

Wśród kobiet zwyciężyła Dominika Nowakowska z czasem 35:45. Jako druga linię mety minęła Ewelina Paprocka (36:20), a trzecia była Kamila Pobłocka-Dobrowolska (37:10). Oznacza to, że w porównaniu do poprzedniego Biegu Urodzinowego zmieniła się tylko zawodniczka na najwyższym stopniu podium: rok temu wygrała Monika Czapiewska.

Biegowe urodziny

Inauguracja cyklu PKO Grand Prix Gdyni tradycyjnie związana była z świętowaniem urodzin Gdyni. – To zawsze radosna okoliczność. Urodziny połączone ze sportem są radosne podwójnie. Mimo typowo lutowej temperatury, atmosfera jak zwykle jest bardzo gorąca – powiedział prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, tuż po tym, jak dał sygnał do startu uczestnikom biegu głównego.

Trasa, którą pokonali zawodnicy była szybka i płaska. Pierwsza część stanowiła lekki zbieg, druga podbieg. Wielu biegaczy cieszyło się dziś z rekordów. – Tegoroczne hasło PKO Grand Prix Gdyni brzmi „Nieustannie naprzód” i symbolizuje rozwój, jaki przechodzi każdy człowiek, zawodnik, ale także i miasto, a więc nasza piękna Gdynia – tłumaczy Marek Łucyk. – Chyba wszyscy tęskniliśmy za tą niepowtarzalną, pozytywną atmosferą. Wróciliśmy na trasę z podwójną energią – dodaje.

Pierwsze medale wręczone

Nagrody przygotowane na tegoroczną imprezę przedstawiają obiekty wzniesione w dekadzie, do których odnoszą się nazwy poszczególnych biegów. Stąd też wszyscy, którzy przekroczyli metę Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim, mogą pochwalić się medalem upamiętniającym przedwojenny dworzec kolejowy w Gdyni. Przy okazji kolejnych startów będą to: Gdynia Arena, Gdyńskie Centrum Filmowe oraz dom wójta Radtkego.

Wyjątkowe nagrody przygotowano również dla najmłodszych biegaczy. Na medalach, które trafiły do uczestników Biegu Malucha, główną rolę odgrywają jednostki pływające. Jako pierwszy, na szyjach najmłodszych uczestników, zawisł laur z trójwymiarową, drewnianą żaglówką.

Wojciech Szczurek: – Po raz kolejny potwierdziło się, że Gdynia kocha bieganie. Życzę zawodnikom wytrwałości i mam nadzieję, że wspólnie będziemy tworzyć kolejny rozdział PKO Grand Prix Gdyni. Nieustannie naprzód!

Kolejne starty w ramach cyklu PKO Grand Prix Gdyni:

  • Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim (12-13 maja)
  • Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim (22 czerwca)
  • Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim (11 listopada)

Biegają i pomagają

Podczas biegu głównego prowadzona była akcja charytatywna na rzecz 5-letniej Oliwki oraz 16-letniej Pauliny. Obie dziewczynki potrzebują kosztownej rehabilitacji. Dzięki uczestnikom Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim otrzymają pomoc finansową. Przyczynili się do tego biegacze, którzy przed startem pobrali z biura zawodów kartkę z napisem: „Biegnę dla Oliwki i Pauliny” i przekroczyli z nią linię mety. Darowiznę na szczytny cel przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego.

Rejestracja wciąż możliwa

Najprostszym i najszybszym rozwiązaniem jest zapisanie się na bieg poprzez stronę gdyniasport.pl. Rejestracja internetowa jest jedyną, która pozwala na otrzymanie numeru startowego z wydrukowanym imieniem.

Od tego roku uczestnicy PKO Grand Prix Gdyni mają możliwość zamówienia pakietów startowych do domów. Przesyłka zostanie dostarczona kurierem na podany adres. Wystarczy wybrać stosowną opcję w formularzu zgłoszeniowym zamieszczonym w profilu zawodnika. Koszt usługi wynosi 49 zł brutto. Z jednego konta można zamówić maksymalnie pięć pakietów (na jeden adres). Każda rozpoczęta „piątka” wiąże się z naliczeniem kolejnej opłaty.

Oprócz tego, istnieje możliwość zakupu pakietu w punkcie zlokalizowanym w centrum handlowym Riviera. Stanowisko PKO Grand Prix Gdyni znajduje się na parterze, zaraz obok fontanny. Zakup pakietów z ograniczonej puli będzie możliwy także w biurze zawodów.

Bieg Urodzinowy z cyklu PKO Grand Prix Gdyni ukończyło 3 338 zawodników

WYNIKI BIEGU URODZINOWEGO Z PKO BANKIEM POLSKIM (bieg główny na 10 km)

 

Źródło: gdyniasport.pl
Fot: gdyniasport.pl