Kończą się zapisy na 3. Dziesiątkę Babicką

W niespełna miesiąc od uruchomienia zapisów, limit uczestników biegu głównego na 10 kilometrów w ramach 3. Dziesiątki Babickiej został już praktycznie całkowicie wyczerpany. Zostały ostatnie wolne miejsca, dlatego osoby zdecydowane do wzięcia udziału w biegu zachęcamy do podjęcia szybkiej decyzji i wpłaty wpisowego, która zagwarantuje miejsce na liście.

Mimo niezbyt bogatej historii, tegoroczna Dziesiątka Babicka będzie dopiero trzecią edycją, zawody w podwarszawskiej gminie Stare Babice cieszą się dużym zainteresowaniem. Jednym z głównych atutów tej imprezy jest świetna atmosfera i szybka, atestowana trasa, pozwalająca uzyskiwać dobre rezultaty. Impreza od początku organizowana jest na bardzo wysokim poziomie, dlatego też co roku na starcie w Starych Babicach pojawiają się, oprócz amatorów, także czołowi polscy biegacze. Wśród triumfatorów poprzednich dwóch edycji są m.in. Anna Szyszka, Ewa Jagielska czy Łukasz Parszczyński.

Limit uczestników biegu głównego na 10 kilometrów został zwiększony, względem poprzedniej edycji i wynosi w tym roku 700 osób, a już teraz na liście startowej znajduje się ponad 600 nazwisk. – Oznacza to, że poprzednie edycje Dziesiątki Babickiej spodobały się uczestnikom i dla wielu z nich nasz bieg stanowi stały punkt w biegowym kalendarzu. Bardzo się z tego powodu cieszymy – komentuje Dyrektor Biegu Jarosław Płóciennik.

Przypominamy jednak, że 3. Dziesiątka Babicka, to nie tylko bieg główny. W ramach rywalizacji, w tym roku organizowany jest także marsz Nordic Walking, na tej samej trasie i identycznym dystansie, co bieg główny. Z kolei rodziców najmłodszych mieszkańców Gminy Stare Babice zachęcamy do zapisania swoich pociech na biegi dziecięce i młodzieżowe na dystansach 300, 600 i 1000 metrów.

Do biegu głównego oraz marszu Nordic Walking można przygotować się uczestnicząc w bezpłatnych treningach organizowanych przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Stare Babice. – Nasza gmina rozwija się dynamicznie. Rośnie liczba ludności, a w ślad za tym idą nowe inwestycje oraz projekty biznesowe. Dbamy o edukację, kulturę oraz oczywiście sport – chcemy zaspokajać różnorodne potrzeby wszystkich mieszkańców – powiedział Marcin Zając, Zastępca Wójta Gminy Stare Babice.

3. Dziesiątka Babicka odbędzie się w sobotę 7 kwietnia 2018 r. Start i meta biegu zlokalizowane będą w Starych Babicach, około 6 kilometrów od granicy Warszawy. Limit uczestników biegu głównego wynosi 700 osób. Wpisowe online do dnia 1 kwietnia br. wynosi 50 zł.

Zapisy do 3. Dziesiątki Babickiej