Pozostał miesiąc do ONICO Gdynia Półmaratonu

Trzecia edycja ONICO Gdynia Półmaratonu zbliża się wielkimi krokami! Do startu pozostał już niespełna miesiąc, a na liście startowej jest już sześć tysięcy nazwisk. Wszystko więc wskazuje na to, że gdyńska impreza kolejny raz pobije rekord frekwencji. Warto pamiętać, że z końcem lutego zmianie ulega opłata startowa.

Co roku Skwer Kościuszki, podbieg ulicą Świętojańską i tłumy kibiców przyciągają biegaczy do Gdyni. Już 18 marca kolejny raz wystartuje ONICO Gdynia Półmaraton. Będzie to nie tylko bieg indywidualny, ale także sztafetowy. A dzień przed dorosłymi do sportowej rywalizacji zapraszamy najmłodszych uczestników – mówi Michał Drelich, dyrektor zawodów.

Z końcem lutego zmianie ulegają opłaty startowe na bieg indywidualny i sztafetowy. Warto, więc zapisać się już dzisiaj. Do 28 lutego pojedyncza opłata startowa wynosi 99 złotych, a na biegaczy w pakiecie czeka biegowa czapka z morskim motywem. Kolejny próg opłaty startowej obowiązuje do 11.03 i wynosi 109 zł. W biurze zawodów pakiet będzie można nabyć w cenie 159 złotych.

Na wszystkich uczestników, którzy 18 marca 2018 roku przekroczą linię mety gdyńskiej „połówki” czekać będzie wyjątkowy medal. Ja na miasto z morza i marzeń przystało, na medalu nie mogło zabraknąć morskich motywów: kotwicy, koła sterowego i róży wiatrów.

ONICO Gdynia Półmaraton to nie tylko bieg indywidualny. Podobnie jak w ubiegłym roku dystans półmaratonu przebiec można również w 3-osobowej sztafecie. Drużyna do pokonania będzie miała odcinki 10, 6 i 5 kilometrów. Organizatorzy przygotowali pakiety startowe dla 300 drużyn. Nagrodzone zostaną po trzy zespoły w kategorii damskiej, męskiej oraz mix.

Wspólny start w biegu to świetna okazja do integracji – ze znajomymi z pracy, ze studiów, z rodziną. Z roku na rok sztafety cieszą się coraz większą popularnością. To doskonały sposób na wspólny początek biegowej przygody – zachęca Michał Drelich.

Opłata za sztafetę do końca lutego wynosi 149 złotych. Do 11 marca start sztafetowy kosztować będzie 169 złotych. W biurze zawodów cena wynosić będzie 199 zł.

Sportowe emocje dla najmłodszych!

ONICO Gdynia Półmaraton to nie tylko indywidualny lub sztafetowy bieg na dystansie półmaratonu. Dzień przed dorosłymi uczestnikami sportowe wyzwania czekają na najmłodszych biegaczy. 17 marca o godzinie 12:00 rozpoczną się biegi dziecięce i młodzieżowe. Dystanse dopasowane są do wieku uczestników. Najmłodsi (rocznik 2015) do pokonania będą mieli dystans 250 metrów. Dla najstarszych, z rocznika 2000, przygotowano trasę o długości 2000 metrów. Na wszystkich na mecie czeka medal!

Do 11 marca opłata za udział w biegu dziecięcym wynosi 29 złotych. W dniu zawodów będzie to 49 złotych.

Zapisy na ONICO Gdynia Półmaraton trwają na SlotMarket.pl

Więcej informacji o ONICO Gdynia Półmaratonie można znaleźć na www.gdyniapolmaraton.pl oraz www.facebook.com/gdyniapolmaraton.