16. Bieg Ulicą Piotrkowską zaprezentował medale

Na 16. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run zarejestrowało się już blisko 3 200 osób, co oznacza ponad połowę zajętych miejsc z limitu 6 000 zawodników, którzy 26 maja wyruszą na 10 kilometrową trasę biegu. Tydzień wcześniej na trasie 3. Mini Biegu Ulicą Piotrkowską sprawdzą się najmłodsi. Organizatorzy zaprezentowali właśnie medale, jakie na mecie otrzymają zarówno dorośli uczestnicy, jak i ci najmłodsi. 

Bieg główny na 10 km

Każda kolejna edycja Biegu Ulicą Piotrkowską przyciąga do Łodzi coraz więcej uczestników. W 2017 roku na starcie biegu stawiło się prawie 4,5 tysiąca zawodników i zawodniczek z całej Polski oraz z zagranicy. Na niespełna dwa miesiące przed startem tegorocznego biegu, na liście startowej zarejestrowanych jest już blisko 3 200 uczestników, co zwiastuje kolejny rekord frekwencji łódzkiego biegu. Dzięki ukończeniu miejskich remontów organizatorzy po raz pierwszy od dawna nie byli zmuszeni zmieniać trasy biegu. Podobnie jak przed rokiem zawodnicy wyruszą więc z ul. Nowomiejskiej, po 5 km pojawią się przy Białej Fabryce, stamtąd pobiegną Piotrkowską z powrotem do Nowomiejskiej. Po drodze uczestnicy biegu będą mieli okazję podziwiać wyremontowane kamienice i coraz piękniejszą, dynamicznie rozwijającą się Łódź.

Biegam i zwiedzam Łódź

Część zawodników z pewnością powalczy o nowe rekordy życiowe na szybkiej, pozbawionej zakrętów trasie posiadającej atest PZLA. Inni wezmą udział w biegu z powodu fajnej atmosfery, przy okazji chcąc zobaczyć coś ciekawego. Dla uczestników chcących poznać historię włókienniczego miasta organizatorzy przygotowali atrakcję, czyli bieg ulicą Piotrkowską w towarzystwie przewodnika.  Grupa turystyczna o nazwie “Biegam i zwiedzam Łódź” wyruszy z ostatniej, szóstej strefy startowej, a biegowym przewodnikiem po trasie będzie Agnieszka Forzpańczyk, geograf, pilot wycieczek i wieloletni przewodnik po Łodzi. Zaopatrzona w nagłośnienie, będzie podczas biegu opowiadała o historii Łodzi oraz o zabytkach i ciekawych miejscach, koło których będą przebiegać zawodnicy. Będzie też muzyka filmowa iście z czasów Ziemi Obiecanej oraz wiele niespodzianek, a wszystko to w tempie turystycznym.

Rossmann Run

Niepowtarzalne medale

Choć do 16. Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run pozostały jeszcze prawie dwa miesiące, organizatorzy imprezy powoli ujawniają szczegóły interesujące każdego uczestnika biegu. Pierwszą tajemnicę już znamy, pokazano bowiem medale, które zawodnicy otrzymają na mecie biegu głównego. Ten oryginalny medal z pewnością będzie dużym atutem łódzkiej imprezy i powodem, dla którego warto wziąć udział w biegu.

Rossmann Run

3. Mini Bieg Ulicą Piotrkowską

Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run, to bieg główny na 10 km ale też Mini Bieg – dedykowany dzieciom, młodzieży i osobom niepełnosprawnym. Młodzi adepci ulicznego biegania będą mogli rywalizować w 24 biegach w zależności od wieku i płci począwszy od przedszkolaków skończywszy na młodzieży szkół średnich. Hasłem przewodnim imprezy, która odbędzie się w niedzielę 20 maja (tydzień przed głównym wydarzeniem) jest DZIECI DLA DZIECI. Ponieważ podobnie jak w zeszłym roku, symboliczna opłata startowa w wysokości 10 zł w całości zostanie przekazana dla maluchów z ośrodka preadopcyjnego – podopiecznych Fundacji Gajusz. Zapisy do biegów dla dzieci już ruszyły, ale nie warto zbyt długo zwlekać z decyzją o zapisaniu swoich pociech, bowiem limity zgłoszeń są mocno ograniczone ze względu na bezpieczeństwo biegających dzieci.

Impreza dla dzieci i młodzieży odbywa się przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi i pod patronatem Prezydent Miasta – Hanny Zdanowskiej. Na wszystkich finiszujących na ulicy Piotrkowskiej czeka wiele niespodzianek, ale przede wszystkim piękny pamiątkowy medal.

Rossmann Run

Bieg Ulicą Piotrkowską Rossman Run ma także wymiar charytatywny. W ubiegłym roku organizatorzy przekazali Fundacji Gajusz około 20 tys. zł. Teraz również jedna z fundacji otrzyma wsparcie. Zapisy na stronie: www.biegpiotrkowska.pl.

 

Fot. Facebook/BiegUlicaPiotrkowska