Enea IRONMAN 5150 Warsaw z nową trasą

Organizatorzy Enea IRONMAN 5150 Warsaw zaprezentowali trasę, na której 10 czerwca rywalizować będą triathloniści. Uczestnicy na trasie miną Most Świętokrzyski, Centrum Nauki Kopernik, Warszawską Syrenkę, a finiszować będą na mecie zlokalizowanej na Bulwarach Wiślanych.

10 czerwca odbędzie się trzecia już edycja zawodów Enea IRONMAN 5150 Warsaw. W tym roku na uczestników czeka zupełnie nowa trasa biegowa i przepięknie zlokalizowana meta. Triathlon w samym centrum Warszawy przenosi się nad Wisłę!

– Nowe bulwary wiślane przypadły warszawiakom do gustu. Stały się miejscem spacerów, rowerowych wycieczek, biegania i aktywnego spędzania czasu. Chcemy zaprosić do korzystania z nich jak najszersze grono osób, stąd decyzja o przeniesieniu na ich teren trasy biegowej i mety Enea IRONMAN 5150 Warsaw – mówi Janusz Samel, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy i dodaje– Z roku na rok nadrzeczna promenada przyciąga coraz więcej aktywnych mieszkańców. Chcemy, by sport na stałe zagościł w tym miejscu.

Enea IRONMAN 5150 Warsaw

Zupełnie nowa trasa biegowa poprowadzona została po obu stronach Wisły. Strefa zmian T2, gdzie zakończy się etap rowerowy, zlokalizowana będzie na Wybrzeżu Kościuszkowskim, pomiędzy Biblioteką Uniwersytetu Warszawskiego a Centrum Nauki Kopernik.

Stamtąd zawodnicy pobiegną mostem Świętokrzyskim, obok Syrenki Warszawskiej, w kierunku Pragi i Stadionu Narodowego. W tym miejscu czeka na biegaczy zielona ścieżka biegowa nad Wisłą. Wrócą mostem Świętokrzyskim i pobiegną dalej po nowych bulwarach. Do pokonania będę dwie 5-kilometrowe pętle na trasie biegowej, a meta zlokalizowana będzie na bulwarze gen. Pattona, przy Centrum Nauki Kopernik.

W tej okolicy znajdować się będzie także expo, strefa finishera, atrakcje dla kibiców i rodzin zawodników.

– Na liście startowej zawodów jest już 1126 zapisanych osób. W zeszłym roku linię mety przekroczyło 885 zawodników, więc szykujemy się na rekord frekwencji! Bardzo się cieszę, że Warszawa przyciąga tak wielu zawodników, nie tylko indywidualnych – mówi Michał Drelich, dyrektor zawodów. – W tym roku do rywalizacji zgłosiło się już ponad 20 sztafet, a wiem, że kolejne już trenują. Z roku na rok zawody się rozrastają, potrzebna jest więc coraz większa przestrzeń. Stąd decyzja o zmianie lokalizacji mety zawodów. Bulwary Wiślane idealnie spełnią tę funkcję i mam nadzieję, że przyciągną warszawiaków do aktywnego kibicowania – dodaje.

Trasa etapu rowerowego, który wynosi 40 kilometrów, ulegnie niewielkiej modyfikacji. W porównaniu z rokiem ubiegłym zawodnicy nie będą wjeżdżać w głąb miasta. Po zjeździe z mostu Marii Skłodowskiej-Curie przejadą Wisłostradą obok Cytadeli i Starówki, wprost do strefy zmian T2 na Wybrzeżu Kościuszkowskim.

Enea IRONMAN 5150 Warsaw

Etap pływacki (1,5 kilometra), tak jak w latach ubiegłych, rozegrany zostanie w Zalewie Zegrzyńskim, w Białobrzegach.

Enea IRONMAN 5150 Warsaw

Testerzy trasy biegowej

Nową trasę biegową wcześniej testować będą najmłodsi zawodnicy. W sobotę, 9 czerwca, rozegrane zostaną zawody KIDS Run Warsaw, w których mogą wziąć udział dzieci w wieku od 3 do 15 lat. W zależności od roku urodzenia do pokonania będzie dystans od 200 do 1800 metrów.

Trzecia edycja Enea IRONMAN 5150 Warsaw odbędzie się 10 czerwca 2018 roku. Do stolicy przyjadą miłośnicy triathlonu z kilkudziesięciu krajów świata, by zmierzyć się z dystansem olimpijskim. Do pokonania będą mieli 1,5 km pływania – 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu.

Zapisy trwają na stronie www.SlotMarket.pl

 

mat.pras