Grycko, Demczyszak i Rutkowska ze złotem w przełajach

W Parku Książęcym w Żaganiu odbyły się 90. Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. Obyło się bez niespodzianek, po zwycięstwa sięgali faworyci imprezy.

Na dystansie 10 km swój patent na wygrywanie potwierdził Tomasz Grycko, który na najwyższym stopniu mistrzostw stanął trzeci raz z rzędu. Drugi był Krystian Zalewski, a trzeci Robert Głowala. Mężczyźni rywalizowali również na dystansie 4 km – tutaj najlepszy okazał się Mateusz Demczyszak, który o 3 sekundy wyprzedził Patryka Błaszczyka. Na najniższym stopniu podium stanął Dariusz Boratyński.

Seniorki walczyły tylko na dystansie 5 km i tutaj bezkonkurencyjna była Katarzyna Rutkowska reprezentująca Podlasie Białystok. Wyraźnie wygrała swój bieg osiągając 19-sekundową przewagę nad Katarzyną Broniatowską. Trzecią pozycję wywalczyła Aleksandra Brzezińska. Bardzo blisko podium była Anna Gosk, klubowa koleżanka Katarzyny Rutkowskiej.

W klasyfikacji drużynowej mężczyzn złoto trafiło do zawodników LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża (w składzie Mateusz Demczyszak, Piotr Łobodziński i Emil Dobrowolski). Kolejne miejsca zajęły RLTL ZTE Radom i GKS Żukowo.

Wśród kobiet tytuł mistrzowski wywalczyła ekipa Podlasia Białystok (Katarzyna Rutkowska, Anna Gosk, Paula Kopciewska). Srebro i brąz wywalczyły kolejno KS AZS AWF Kraków i MKL Szczecin.

Wyniki:

Seniorzy 10 km:
1. Tomasz Grycko – 29:12
2. Krystian Zalewski – 29:19
3. Robert Głowala – 30:14

Seniorzy 4 km:
1. Mateusz Demczyszak – 11:31
2. Patryk Błaszczyk – 11:34
3. Dariusz Boratyński – 11:35

Seniorki 5 km:
1. Katarzyna Rutkowska – 16:25
2. Katarzyna Broniatowska – 16:49
3. Aleksandra Brzezińska – 16:52

fot. facebook.com/towerrunner