Marcin Kęsy i Malwina Dymek najlepsi w finałowym biegu CITY TRAIL

Od października, co miesiąc nad Jeziorem Rusałka w Poznaniu odbywały się przełajowe biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden na dystansie 5 km. W sześciu leśnych imprezach wzięło udział łącznie ponad 6900 zawodników – 5262 dorosłych oraz 1648 dzieci. Ostatni bieg odbył się w sobotę, 24 marca.

Wspomniane liczby oznaczają, że co miesiąc w zawodach CITY TRAIL biegało średnio 1152 uczestników – 877 dorosłych i 275 dzieci. Najwyższą frekwencję odnotowano w październiku – 1051 dorosłych oraz 380 dzieci.

Zawody odbywają się w formule Grand Prix – aby zostać sklasyfikowanym w cyklu należy pobiec co najmniej 4 razy. Ta sztuka udała się 870 dorosłym biegaczom. Wśród nich najlepszym został Szymon Belgrau, drugie miejsce wywalczył zwycięzca dzisiejszego biegu – Marcin Kęsy, a trzecie Roch Goszczyński. W rywalizacji kobiet triumfowała Malwina Dymek (najlepsza także dzisiaj), drugą lokatę zajęła Agnieszka Stachowiak, a trzecią – Patrycja Talar.

Marcin Kęsy startuje w cyklu od czasów Grand Prix Poznania, czyli od 2011 roku. – Od zawsze moim marzeniem było zwycięstwo w cyklu. Dzisiaj wygrałem pojedyncze zawody i mam z tego satysfakcję, mimo, że był to wolny bieg – podkreślił na mecie zawodnik. – W przełajach trzeba łączyć siłę, wytrzymałość i szybkość. W biegach ulicznych siła nie ma takiego znaczenia, dlatego starty w CITY TRAIL uważam za bardzo dobry trening – dodał.

Malwina Dymek – w przeciwieństwie do Marcina – biega w CITY TRAIL od ubiegłego roku, a kończąca się edycja jest pierwszą, którą ukończyła. – Stając na starcie dzisiejszego biegu wiedziałam, że jeśli wygram zapewnię sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej – i taki był cel na dziś. Jestem bardzo zadowolona ze wszystkich swoich startów, a najbardziej z biegu styczniowego, gdzie po raz pierwszy uzyskałam czas poniżej 18 minut – mówiła po zawodach 21-letnia zawodniczka.

City Trail

Linię mety minęło w sobotę 773 dorosłych, w CITY TRAIL Junior wystartowało 262 młodych adeptów biegania.

Uroczyste podsumowanie sześciomiesięcznych zmagań odbędzie się 10 kwietnia w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego. Tego dnia zawodnicy odbiorą pamiątkowe medale (aby je wywalczyć należało pobiec co najmniej 4 razy w edycji), a najszybsi biegacze – zasłużone nagrody.

Poznań jest jedną z dziesięciu lokalizacji, w których odbywają się biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Są to (poza Poznaniem): Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

Pełne wyniki biegu CITY TRAIL Poznań 24.03.2018

Klasyfikacja generalna CITY TRAIL Poznań 2017/2018

 

Fot. Tomasz Szwajkowski