8. Pabianicki Półmaraton coraz bliżej

Przygotowania do 8. edycji Pabianickiego Półmaratonu wchodzą właśnie w decydującą fazę! Na liście startowej jest już ponad tysiąc nazwisk, a do startu pozostało trochę ponad dwa tygodnie. Cały czas trwają też starania organizatorów o włączenie Pabianic do Korony Polskich Półmaratonów w 2019 roku.

– Potwierdzenie ze strony Polskiego Stowarzyszenia Biegów, że nasz Półmaraton jest brany pod uwagę to wciąż aktualna sprawa – mówi Prezes Stowarzyszenia Wszystko Gra – Pabianice, organizatora pabianickiej „połówki” – Oczywiście nasze przygotowania do tegorocznej edycji przebiegają w taki sam sposób, sam fakt danej nam szansy nie spowodował większych zmian, nie zaczęliśmy nagle bardziej się starać. Pewnie, że chcielibyśmy znaleźć się w Koronie już w przyszłym roku i jeżeli się uda to będziemy bardzo szczęśliwi. A jeżeli nie… cóż, wtedy przygotujemy tak samo starannie dziewiątą edycję i powalczymy o miejsce w 2020.

Trasa półmaratonu wiedzie po raz kolejny tymi samymi, sprawdzonymi już i posiadającymi „certyfikat szybkości” (przyznany nieoficjalnie przez wielu uczestników) drogami prowadzącymi zarówno przez samo centrum Pabianic, jak i podmiejskie miejscowości.

Ale Pabianicki Półmaraton to nie tylko jeden bieg. Podobnie jak w latach ubiegłych odbędą się również imprezy towarzyszące – Bieg na Szpilkach, w którym startujące Panie będą ścigać się na dystansie 100 metrów w butach na wysokim obcasie, Bieg na 5 km, którego największą atrakcją, przyciągającą początkujących biegaczy jest wspólny start i pierwsze kilometry z półmaratonem, oraz Pabianicki Półmaratonik, czyli kilka biegów na różnych dystansach dla dzieci w różnym wieku.

– Duży nacisk kładziemy też w tym na najmłodszych biegaczy – kontynuuje Łukasz Ścibut – Pabianicki Półmaratonik odbywa się od samego początku istnienia naszej imprezy i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony rodziców. Dostrzegliśmy też kilka błędów, które w tym roku już się nie pojawią.

bieg dla dzieci w Pabianicach
Poza dopracowaniem szczegółów związanych ze startem maluchów, organizatorzy postanowili również sprawić, aby każde dziecko – nie tylko nagradzani jak co roku rowerami zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych – otrzymało w tym roku zarówno oryginalną koszulkę, jak i medal oraz dyplom. Wszystko po to, aby sprawić, żeby dzieciaki jeszcze lepiej zapamiętały ten wyjątkowy dla nich dzień.

Najnowszą atrakcją przygotowywaną przez Organizatorów jest Bieg Januszów, który ma być odpowiedzią na pytania męskiej części biegaczy o to, dlaczego Panie mają swój „bieg z humorem”, jak określono Bieg na Szpilkach, a Panom pozostaje jedynie tradycyjna rywalizacja. Bieg Januszów to również sprint na dystansie 100 metrów, a Panowie ścigać się będą w klapkach, białych skarpetkach, koszulkach na ramiączkach i z reklamówkami w rękach.

Jeszcze kilkadziesiąt dni i ósma pabianicka połówka przejdzie do historii! Do tej pory właściwie każda z kolejnych edycji cieszyła się coraz większą popularnością i zbierała coraz lepsze opinie. Jak będzie tym razem? Wszystko wskazuje na to, że pogoda będzie już typowo wiosenna i wszyscy uczestnicy – pełni sił po wypadających w tym roku tydzień wcześniej Świętach Wielkiej Nocy – będą mogli cieszyć się z wymarzonych życiówek.

Półmaraton w Pabianicach

Zapisy do biegu wciąż trwają na stronie pabianickipolmaraton.pl, do 28 marca opłata startowa wynosi 100 zł. Po tym terminie zapisy internetowe zostaną wyłączone, a możliwość zapisu będzie tylko w Biurze Zawodów – 7 kwietnia, dzień przez Półmaratonem oraz 8 kwietnia, tuż przed samym startem. Nie warto jednak czekać na ostatnią chwilę, ponieważ Organizator zastrzega sobie prawo do przyjęcia w ostatnich dniach tylko sto nowych zgłoszeń.

 

mat.pras