Trwają zapisy do Biegu Lwa!

3 czerwca w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem odbędzie się siódma edycja Biegu Lwa. Zawodnicy będą mogli sprawdzić się w biegu na dystansie półmaratonu oraz na 10-kilometrowej trasie. Poza zawodami organizatorzy szykują wiele dodatkowych atrakcji, a impreza co roku przyciąga zarówno dorosłych, jak i dzieci. Zapisy trwają na stronie www.bieglwa.pl.

Szybkie, atestowane trasy

Bieg Lwa słynie z głównej rywalizacji na dystansie półmaratonu. Nie jest to jednak jedyny dystans – drugi bieg – Pogoń za Lwem odbędzie się w tym roku na nowej, 10-kilometrowej trasie. Dodatkowo, istnieje możliwość udziału w Sztafecie Firmowej i Sztafecie Szkolnej na dystansie półmaratonu, a także oryginalnej Sztafecie Pokoleń (3×400 m), w której startują trzy pokolenia z jednej rodziny. Na wszystkich uczestników czekają pamiątkowe medale, pakiety regeneracyjne oraz niepowtarzalna atmosfera na całej trasie – Tarnowo Podgórne znane jest bowiem z fantastycznego dopingu i wsparcia mieszkańców.

Bieg Lwa

Nie tylko dla dorosłych

Bieg Lwa to okazja, by zaszczepić w swoich pociechach ducha walki i miłość do sportu – w ramach imprezy organizowane są zawody dla dzieci i młodzieży – Bieg Lwiątek na dystansach od 100 m do 1500 m. Zapisy ruszą 25 kwietnia, a aktualnie trwa konkurs na projekt medalu skierowany do uczestników Biegów Lwiątek.

Bieg Lwiątek

Dodatkowe atrakcje

Niesamowite emocje i sportowa rywalizacja to nie wszystko. 3 czerwca podczas EXPO Lwa każdy znajdzie coś dla siebie. Ponad 40 stref tematycznych – zdrowia, sportu, relaksu, a obok nich Zlot Food Trucków, gdzie czekają rozmaite smaki z różnych zakątków świata. Niepowtarzalnych wrażeń dostarczą widowiskowe zawody drwali Lion’s Trophy. Zawodnicy będą walczyć w konkurencjach indywidualnych w cięciu i rąbaniu drewna z użyciem pilarki łańcuchowej, wyczynowej siekiery i specjalnej piły ręcznej. Kolejnym spektakularnym wydarzeniem będzie Sprint NOVOL, czyli starcie najlepszych polskich sprinterów w biegu na 100 m. Nazwiska biegaczy są jeszcze owiane tajemnicą, ale nad kompletowaniem składu tego wyjątkowego biegu czuwa mistrz świata i Europy, finalista Igrzysk Olimpijskich na dystansie 400 m – Robert Maćkowiak, więc można spodziewać się ścisłej krajowej czołówki.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie www.bieglwa.pl oraz na oficjalnym profilu Biegu Lwa na Facebooku.

 

mat.pras