Trwają zapisy na 10. jubileuszowy PKO Silesia Marathon

Za niespełna siedem miesięcy, 7 października wystartuje największy maraton w aglomeracji śląskiej – 10. Jubileuszowy PKO Silesia Marathon. Zapisy trwają, a ich dynamika wskazuje, że na starcie śląskiego biegu stanie rekordowa liczba uczestników. Trasa maratonu poprowadzona zostanie przez cztery śląskie miasta, a metą będzie bieżnia największego stadionu lekkoatletycznego w Polsce – Stadionu Śląskiego. Do 25 marca można także zapisać się w promocyjnej cenie 55 zł na organizowany równolegle PKO Silesia Półmaraton. 

Silesia Marathon to jedyny w Polsce i Europie bieg maratoński prowadzący ulicami czterech miast: Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa. To jednocześnie największa impreza biegowa na Śląsku, a także obowiązkowy jesienny start dla wielu biegaczy.

Jako drugi najlepszy maraton w Polsce w zestawieniu maratonypolskie.pl cieszy się rosnącym zainteresowaniem i zrzesza coraz więcej miłośników biegania, od profesjonalnych lekkoatletów po entuzjastów miejskich przebieżek. W ubiegłym roku linię mety zlokalizowaną na Stadionie Śląskim przekroczyło 1810 maratończyków, w tym roku na niespełna 7 miesięcy przed startem biegu, lista startowa zawiera już blisko 1500 nazwisk. Zdaniem organizatorów biegu  pokazuje, to że PKO Silesia Marathon wzbudza u biegaczy wiele pozytywnych emocji i chętnie wracają oni na trasę tego biegu, przyciągając także swoich znajomych.

Tak jak w roku ubiegłym, tak i teraz maratończycy finiszować będą na bieżni nowego Stadionu Śląskiego, największego obiektu lekkoatletycznego w tej części Europy.  Finisz po długim maratońskim biegu na arenie z tysiącami dopingujących kibiców, z pewnością na długo zapadnie w pamięci wszystkich uczestników.

Od 10 lat organizatorom śląskiego maratonu niezmiennie przyświeca idea „Twój bieg. Twoje zwycięstwo”, ale PKO Silesia Marathon to nie tylko bieg – to prawdziwie święto biegania, któremu partnerują wspaniała atmosfera, niezapomniane widoki na trasie, a także imprezy towarzyszące, w których udział mogą wziąć całe rodziny. Jedną z nich jest PKO Silesia Półmaraton, który stał się już częścią największego biegowego wydarzenia na Śląsku.

PKO Silesia Półmaraton

To będzie już 13. edycja śląskiej „połówki”, ale organizatorzy wierzą, że trzynastka przyniesie szczęście i ten rok również okaże się rekordowy, zarówno pod względem frekwencji uczestników jak i ich wyników sportowych. Do 25 marca skorzystać można z promocyjnej opłaty startowej w wysokości 55 zł.

Rejestracja trwa

Rejestracji do 10. PKO Silesia Marathon oraz do 13. PKO Silesia Półmaratonu dokonać można za pomocą strony internetowej www.silesiamarathon.pl

mat pras.