W Lidzbarku Warmińskim gotowi na biegową wiosnę

15 kwietnia w Lidzbarku Warmińskim odbędzie się Festiwal Biegowy im. Mikołaja Kopernika. W ramach imprezy rozegrane zostaną biegi na dystansie 5 i 10 kilometrów na trasie posiadającej atest PZLA. Ich pilotem będzie Grzegorz Lato – piłkarz i trener, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich z 1972 roku.

Oba biegi – na 5 i 10 km wystartują jednocześnie o godz. 11:00. Limit czasu w biegu na 5 km to 1 h (międzyczas na 2,5 km). W biegu na 10 km – 1,5 h (międzyczas na 5 km).

Bieg rozpocznie się na ulicy Hożej (delikatny podbieg ok. 50m). Dalej pobiegnie ulicami: Wiślaną, Konstytucji 3 Maja, Lipową, Spółdzielców (podbieg 300m), Kościuszki, Polną, Słoneczną, Astronomów – tam też umiejscowiony będzie punkt z wodą i tam bieg zawróci. Następnie trasa przebiega ulicami: Lipową, Krzywą (zbieg 200m), Kajki, Prostą i znów dotrze na ulicę Hożą. Bieg na 10 km będą stanowiły dwie pętle tą samą trasą.

Po biegach dla dorosłych odbędzie się bieg dla dzieci. Najmłodsi zawodnicy będą ścigać się na dystansie ok. 500m.

Rozgrzewkę przed biegami poprowadzi Bartosz Olszewski – zwycięzca ubiegłorocznej edycji Wings For Life w Mediolanie wraz z Katarzyną Gorlo. Blogerka w tym roku przygotowuje się do Mistrzostw Świata w Thriatlonie, które odbędą się we wrześniu w RPA.

Festiwal Biegowy im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim rozpocznie triadę biegową Biegaj’MY z DEM’a 2018. Kolejne zmagania miesiąc później w Kazimierzu Dolnym, a finał w czerwcu w Konstancinie – Jeziornie.

Biegowe.pl jest patronem medialnym tego cyklu biegów.

Fot. Klaudia Danilewicz

mat pras.