11. PKO Półmaraton Rzeszowski już w niedzielę. Zapowiada się rekord frekwencji

11. PKO Półmaraton Rzeszowski wystartuje w niedzielę 8 kwietnia o godzinie 10.00. Trasa będzie prowadziła ulicami centrum Rzeszowa oraz przez  tereny wzdłuż Wisłoka. Start i meta znajdować się będą obok Centrum Handlowego Millenium Hall przy ul. Kopisto 1. Biegacze będą mieli do pokonania dwie pętle. Równolegle z nim odbędzie się 4. PKO Rzeszowska Sztafeta Półmaratońska, gdzie dystans półmaratonu zostanie podzielony na cztery odcinki (5 km, 5 km, 6 km, 5 km). Na liście startowej biegu głównego znajduje się 1478 osób. 

Ubiegłoroczny 10. PKO Półmaraton Rzeszowski ukończyło 1300 biegaczy. Pierwszy na mecie zameldował się wówczas Kenijczyk Hillary Kimaiyo Maiyo z czasem 01:05:49. Drugie miejsce zajął Muinde Bernard Matheka również z Kenii (01:06:14). Na trzeciej pozycji znalazł się Polak Paweł Ochal, z wynikiem 01:06:27.

Bieg główny wystartuje  8 kwietnia o godzinie 10. W pakietach startowych znajdą się m.in. koszulki techniczne marki 4F z wizerunkiem Zamku w Rzeszowie.

Biegają i pomagają

Biorąc udział w 11. PKO Półmaratonie Rzeszowskim biegacze będą mogli pomóc Zuzi i Michałowi. 7-letnia Zuzia urodziła się m.in. z przepukliną oponowo-rdzeniową. Dziewczynka potrzebuje specjalnych ortez, które umożliwią jej chodzenie. Zuzia jest podopieczną Fundacji Słoneczko. Z kolei 17-letni Michał zachorował na nowotwór mózgu. Po operacjach powstały powikłania wymagające rehabilitacji. Michał jest podopiecznym Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”.

Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Zuzi i Michała” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę dla obydwu osób. Kartki będzie można odbierać w Biurze Zawodów w CH Millenium Hall 7 kwietnia w godz. 15.00-18.00 i w dniu zawodów 8 kwietnia w godz. 7.00-9.30. Uczestnicy 4. PKO Rzeszowskiej Sztafety Półmaratońskiej również mogą przyłączyć się do akcji.

W 2017 roku podczas 10. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego 944 zawodników pomogło w ten sam sposób 26 letniemu Adrianowi cierpiącemu na chorobę Huntingtona oraz 32-letniemu Grzegorzowi, który uległ wypadkowi samochodowemu i doznał złamania kręgosłupa. Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała środki na zakup specjalistycznego sprzętu dla obu mężczyzn.

11. PKO Półmaraton Rzeszowski otworzy cykl PKO Rzeszów Biega, do którego zaliczają się poza tym 6. PKO Maraton Rzeszowski oraz 6. PKO Bieg Niepodległości.

mat pras.

fot. media.pkobp.pl