28. Półmaraton PHILIPS Piła w najniższej cenie tylko do 5 maja

Już tylko do 5 maja można zagwarantować sobie udział w 28. Półmaratonie PHILIPS Piła w cenie 55 zł. Po tym terminie opłata startowa wzrośnie o 20 zł. Półmaraton w Pile to jedna z najstarszych imprez biegowych w Polsce i drugi najchętniej wybierany bieg przez zdobywców Korony Polskich Półmaratonów. Na ponad 4 miesiące przed imprezą na bieg zapisanych jest już ponad 2 200 osób, a limit miejsc na bieg wynosi 3 500.

Trwają zapisy do 28. Półmaratonu PHILIPS Piła, który odbędzie się 2 września. Decyzji o starcie w tej imprezie nie warto odkładać choćby ze względów ekonomicznych. Tylko do 5 maja biegacze mogą nabyć pakiet startowy pilskiego biegu w najniższej cenie 55 zł. Potem koszt udziału w imprezie wzrośnie i będzie wynosił 75 zł. Doświadczenia z ostatnich lat pokazują,  że Półmaraton PHILIPS Piła jest drugim najchętniej wybieranym biegiem zaraz po PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie, ze wszystkich jedenastu imprez wchodzących w skład Korony Polskich Półmaratonów.

Warto pospieszyć się z decyzją o starcie, aby zagwarantować sobie pakiet w najniższej cenie 55 zł, która obowiązuje do 5 maja. Początek września to idealny moment, aby pobiec w Półmaratonie PHILIPS Piła. Warto również pamiętać, że w ostatnich latach nasz półmaraton cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że wszystkie pakiety startowe sprzedawały się w komplecie na długo przed rozpoczęciem zawodów. W ubiegłym roku bieg ukończyła rekordowa liczba 3 624 zawodników. Jesteśmy gotowi, aby równie dużą grupę biegaczy gościć w Pile również w tym roku. – powiedział Henryk Paskal, dyrektor Półmaratonu PHILIPS Piła.

Możliwość skompletowania kolejnego biegu do odznaki Korony Polskich Półmaratonów nie jest jedynym powodem, dla którego zawodnicy tak chętnie przyjeżdżają do Piły. Popularność pilskiego półmaratonu wynika również z płaskiej i szybkiej trasy, która sprzyja osiąganiu dobrych wyników i poprawianiu rekordów życiowych. Kolejnym atutem jest także termin zawodów, który biegacze wybierają na sprawdzenie swojej formy przed jesiennymi maratonami.

28.Półmaraton PHILIPS Piła odbędzie się na trasie posiadającej atesty IAAF, AIMS oraz PZLA. Jak co roku podczas pilskiej „połówki” odbędą się Mistrzostwa Polski w Półmaratonie. W ubiegłym roku w Pile tytuły Mistrzów Polski zdobyli Arkadiusz Gardzielewski (1:05:32) oraz Ewa Jagielska (1:17:15). W ramach tegorocznej imprezy odbędzie się Puchar Komendanta Policji, Otwarte Mistrzostwa Studentów i Nauczycieli Akademickich Uczelni oraz Mistrzostwa Wojska Polskiego w Półmaratonie.

Od 2006 roku uczestnicy pilskiego półmaratonu otrzymują na mecie medale z wizerunkiem czołowych polskich maratończyków w historii polskiej lekkiej atletyki. Tak będzie również i w tym roku, a o tym czyja podobizna znajdzie się na medalu tegorocznej edycji dowiemy się już wkrótce.

mat pras.