Do Myślenic nadciąga 50. jubileuszowy Runmageddon

Już za tydzień najbardziej ekstremalny bieg przez przeszkody powróci do Myślenic. Wyjątkowy Festiwal Runmageddon rozpocznie się w piątek 4 maja i potrwa, aż do niedzieli 6 maja. To jedyne wydarzenie w roku, w trakcie którego na startujących będą czekać wszystkie formuły Runmageddonu, a także pełne energii i wyzwań Miasteczko Kibica, trasa Kids i niepowtarzalna, ekstremalna nagroda do zdobycia.  

W Myślenicach odbędzie się 50. jubileuszowy bieg z cyklu Runmageddon. To jedyna edycja w roku ze wszystkimi pięcioma formułami dla dorosłych: Intro, Rekrut, Classic, Hardcore, Ultra i trasą KIDS dla dzieci. Daje ona możliwość startu każdemu, niezależnie od kondycji fizycznej czy wieku. Chętni mogą wybierać, czy chcą wziąć udział w Runmageddonie Intro i pokonać trasę 3 km z ponad 15 przeszkodami. Czy bardziej zainteresuje ich formuła Rekrut – 6 km i co najmniej 30 utrudnień lub Classic 12 kilometrów i ponad 50 przeszkód. A może wolą jeszcze bardziej ekstremalne doznania, czyli dystans Hardcore, 21 kilometrów i minimum 70 przeszkód lub Ultra, 42 kilometry i 140 przeszkód. Organizator zapewnia, że wszystkie formuły najeżone będą ekstremalnymi konstrukcjami i zaskakującymi przeszkodami naturalnymi. Linia startu mieścić się będzie na plaży trawiastej, na prawym brzegu rzeki Raba w Zarabiu.

Runmageddon Myślenice

Malownicze trasy

Runmageddon w Myślenicach wyróżniać się będzie niesamowitymi trasami i górskimi widokami. Uczestnicy wyruszą z plaży trawiastej i  biec będą w kierunku Stróży, przecinając drogę krajową nr 7 – Zakopiankę. Następnie będą musieli pokonać wody rzeki Raba i przemierzać górskie ścieżki i szlaki.  Niezwykle malownicza będzie trasa Hardcore i Ultra,  gdzie zawodnicy wbiegać będą stromo pod górę, zielonym szlakiem, by ponownie wrócić na plażę. Następnie biec będą wzdłuż rzeki, którą kilkukrotnie przetną. To pewne, nie wyjdą z tego sucho. Mokrzy i pozytywnie zmęczeni zaczną swoją wspinaczkę niebieskim szlakiem na szczyt góry Uklejny. Tam osiągną najwyższy punkt trasy 680m n.p.m. i spojrzą z satysfakcją na panoramę Jeziora Dobczyckiego.  Następnie ruszą z powrotem w dół. Najpierw zbiegać będą czerwonym szlakiem, a dalej leśnymi dróżkami, ponownie wchodząc kilka razy do wartko płynącego strumienia. Upragniona Meta czekać będzie na nich na plaży trawiastej.

Runmageddon Myślenice

Atrakcje dla dzieci i kibiców

Dzieci w wieku 4-11 lat będą mogły zmierzyć się z ekstremalnym wyzwaniem na plaży trawiastej i wziąć udział w Runmageddon Kids. Dystans 1 kilometra najeżony zostanie około 10 przeszkodami. Będą się czołgać, zjeżdżać, wspinać na mini ścianki, z pomocą liny przeskakiwać doły i przechodzi przez ciasne „jelita” ( rury ). Ponadto, partner biegu marka Kubuś zaprosi najmłodszych do swojej kolorowej strefy z konkursami i zabawami. Specjalnie dla starszych fanów ekstremalnych igrzysk na terenie plaży przygotowane zostanie Miasteczko Kibica, w którym na chętnych czekać będzie strefa Challenge marki Haier oraz różne atrakcje przygotowane przez partnerów biegu Renault, Łomża.

Runmageddon Myślenice

Konkurs dla fanów Runmageddonu

W dniu  25 kwietnia na fanpage’u Runmageddonu ogłoszony został konkurs, w którym internauci mają za zadanie udzielić kreatywnej  odpowiedzi na pytanie: „Dlaczego Runmageddon dodaje Ci skrzydeł?”. Osoby, które wymyślą najciekawszą odpowiedź zaproszeni zostaną do wzięcia udziału w myślenickim konkursie lotów na Indianie – kultowej przeszkodzie Runmageddonu.  Konkursowicze trzymając się liny będą lecieć nad zbiornikiem wodnym, w którym finalnie wylądują. Ten kto zrobi to w najbardziej stylowy sposób, wygra lot pilotem akrobacyjnym z Łukaszem Czapielą  Red Bull Air Race. Nad przebiegiem konkursu czuwać będzie Jury, składające się z Runmageddończyków obecnych na evencie oraz przedstawicieli Organizatora.

Informacje o zapisach:

Zapisy internetowe potrwają do środy 2 maja 2018 do godz. 15:00. Jednak Ci, którzy w ostatniej chwili zdecydują się przeżyć niezapomnianą przygodę, będą mieli szansę zapisać się do startu w Biurze Zawodów od piątku do niedzieli (szczegółowe godziny otwarcia wkrótce).

Więcej informacji na stronie organizatora: www.runmageddon.pl

 

mat.pras