Efektowny Bieg Nocny 10 km na krakowskim Rynku Głównym

5. Bieg Nocny na 10 km zadebiutował na krakowskim Rynku Głównym, gdzie zlokalizowano start i metę biegu. Organizatorzy przygotowali dla uczestników oraz zgromadzonych kibiców i turystów efektowny pokaz laserowy, który w połączeniu z muzyką i zabytkowym otoczeniem rynku stworzył wyjątkową oprawę biegu. Na starcie stanęło 3053 zawodników a zwycięzcami rywalizacji na dystansie 10 kilometrów zostali Bernard Muinde Matheka i Zita Kacser z drużyny Benedek Team. 

Strefę startu i mety piątej edycji Biegu Nocnego na 10 km organizatorzy przenieśli na krakowski Rynek Główny, i to była bardzo dobra decyzja. Przygotowany pokaz laserowy w połączeniu z muzyką i w scenerii efektownie podświetlonych Sukiennic oraz Kościoła Mariackiego, stworzyły niesamowity klimat. O godzinie 21:30 do 5. Biegu Nocnego wystartowało 3053 uczestników, którzy do pokonania mieli dystans 10 kilometrów, trasą prowadzącą zabytkowymi uliczkami Krakowa, wzdłuż Wisły oraz obok najważniejszych zabytków miasta, m.in. Zamku Królewskiego na Wawelu, Barbakanu i Bramy Floriańskiej.

5. Bieg Nocny 10 km
Fot. Szymon Gruchalski

Najszybszym zawodnikiem 5. Biegu Nocnego na 10 km został Bernard Muinde Matheka. Kenijczyk na mecie uzyskał czas 30:28. Na drugim miejscu z wynikiem 30:43 finiszował Mark Kipchumba, a na trzecim Daniel Rotich Chebolei (31:44). Wśród kobiet z czasem 35:24 triumfowała Węgierka Zita Kacser. Drugą zawodniczką na mecie była Kenijka Junes Morao Onjanchn (35:40), a na trzecim miejscu zameldowała się reprezentantka AZS AWF Kraków Masters – Maria Sławik (36:23).

Bieg Nocny w Krakowie
Fot. Szymon Gruchalski

Bieg Nocny na 10 km był jedną z imprez towarzyszących przy 17. PZU Cracovia Maratonie.

Pełne wyniki 5. edycji Biegu Nocnego na 10 km

źródło: ZiS Kraków

Fot. Szymon Gruchalski

[foogallery id=”5036″]