Ibuprom Sport Żel 5K Run rozpoczął DOZ Maraton Łódź

Tegoroczny DOZ Maraton Łódź rozpoczął się od rywalizacji na dystansie 5 kilometrów podczas Ibuprom Sport Żel 5K Run. Na starcie biegu stanęło 1232 zawodników, wśród których najszybszy okazał się Gezahegne Zelalem Mengistu z Etiopii. Pierwszą zawodniczką na mecie była Katarzyna Rutkowska z KS Podlasie Białystok. 823 najmłodszych biegaczy wzięło udział w Pelavo Kids Run.

W sumie ponad 2000 osób przekroczyło metę w czasie pierwszego dnia biegów rozgrywanych w ramach DOZ Maratonu Łódź. Jako pierwsi na trasę wyruszyli uczestnicy biegu Ibuprom Sport Żel 5K Run. To zmiana w stosunku do lat ubiegłych, gdy podczas łódzkiej imprezy rozgrywany był bieg na dwa razy dłuższym dystansie. Faworytami rywalizacji na dystansie 5 kilometrów była dwójka zawodników z Etiopii, którzy od samego początku nadawali mocne tempo. Jako pierwszy linię mety zlokalizowanej w łódzkiej Atlas Arenie minął Gezahegne Zelalem Mengistu, który bieg ukończył z wynikiem 14:13. Na drugim miejscu z czasem 14:25 przybiegł jego rodak – Terefe Seifu, ale do samego końca naciskał go Mateusz Kaczor, który ostatecznie zajął trzecie miejsce z wynikiem 14:28.

Ciekawą obsadę miała rywalizacja pań. Na starcie pojawiła się m.in. wicemistrzyni Polski w biegu na 5 km – Aleksandra Brzezińska, mistrzyni Polski w biegu na 5000 metrów – Katarzyna Rutkowska oraz Anna Gosk, pierwsza Polka na mecie niedawnego 13. PZU Półmaratonu Warszawskiego. Najszybciej z dystansem 5 kilometrów poradziła sobie zawodniczka KS Podlasie Białystok – Katarzyna Rutkowska, która na mecie zameldowała się z wynikiem 15:59. W rywalizację utytułowanych rywalek wmieszała się Monika Andrzejczak, która do mety dobiegła jako druga zawodniczka, notując czas 16:16. Na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Brzezińska. Zawodniczka MKL Toruń trasę pokonała w czasie 16:19, ustanawiając tym samym swój nowy rekord życiowy. Na czwartej pozycji finiszowała Anna Gosk (16:46) przygotowująca się do MP w biegu na 10 000 metrów, które zostaną rozegrane za dwa tygodnie w Łomży.

DOZ Maraton Łódź

Po biegu na dystansie 5 kilometrów do biegowych zmagań wystartowali najmłodsi uczestnicy. W Pelavo Kids Run rozgrywanym na 12 dystansach od 200 do 1800 metrów wzięło udział 823 biegaczy w wieku od 3 do 15 lat. Jak co roku pełno było sportowych emocji i radości!

Pełne wyniki Ibuprom Sport Żel 5K Run

Bieg Ibuprom Sport Żel 5K Run ukończyło 1230 zawodników. W niedzielę o 9:00 wystartują uczestnicy DOZ Maratonu Łódź i Ibuprom Sport Żel Półmaraton Łódź.