Jutro rusza Puchar Maratonu Warszawskiego

Ponad 12 tysięcy biegaczy przebiegło trasą 13. PZU Półmaratonu Warszawskiego, który odbył się 25 marca. Dla części z nich był to na pewno jeden z pierwszych startów przygotowujących do jubileuszowego 40. PZU Maratonu Warszawskiego.  – Dla wszystkich entuzjastów biegania mamy dobrą wiadomość – już wkrótce będziecie mogli jeszcze lepiej przygotować się do maratonu. Nie zatrzymujcie się w połowie drogi!  – czytamy w komunikacie prasowym Fundacji Maraton Warszawski, która zaprasza do udziału w biegach Pucharu Maratonu Warszawskiego.

Puchar Maratonu to cykl pięciu imprez biegowych, które pomogą zawodnikom przygotować się do udziału we wrześniowym 40. PZU Maratonie Warszawskim. Każda z tych imprez pozwoli biegaczom sprawdzić poziom przygotowania do wrześniowego sprawdzianu, jakim niewątpliwie będzie przebiegnięcie 42,195 km.

Każda z imprez będzie się składać z tras o różnym dystansie. Pierwsza z nich, tradycyjnie poświęcona pamięci Pawła Janeczka „Janosika”, odbędzie się już w najbliższą sobotę, 14 kwietnia w Parku Skaryszewskim, a biegacze będą mieli do pokonania 5 kilometrów. Zawodnicy ruszą do biegu o godzinie 10, ale biuro zawodów będzie otwarte od 8:30 do 9:50.

Puchar Maratonu Warszawskiego

Znamy już termin pozostałych czterech rund tegorocznego Pucharu „Maratonu Warszawskiego”. Biegi odbędą się również 19 maja (10 km), 23 czerwca (15 km), 21 lipca (20 km) oraz 25 sierpnia (25 km). Lokalizacja kolejnych biegów zostanie podana w późniejszym terminie, ale już wiemy, że wszystkie rozpoczną punktualnie o godzinie 10.

mat.pras

Fundacja „Maraton Warszawski”