Kazimierz Dolny gospodarzem Festiwalu Biegowego im. Jana Pawła II

20 maja biegacze z całej Polski spotkają się w malowniczym Kazimierzu Dolnym, aby wziąć udział w  Festiwalu Biegowym im. Jana Pawła II. Na uczestników czekają atestowane trasy oraz atrakcje dla całych rodzin. Będzie to drugi bieg Triady Biegaj’MY z DEM’a.

Bieg Kazimierski w tym oku przyjmie bardziej rozbudowaną formę. Organizatorzy zdecydowali się na stworzenie całego Festiwalu Biegowego im. Jana Pawła II. W jego ramach przygotowane zostały dwie trasy – na 5 i 10 km. Obie atestowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Biegacze będą musieli zmierzyć się z podbiegami i kocimi łbami. Atutem trasy jest fakt, że przebiega ona w pobliżu wąwozu Korzeniowy Dół.

Oprócz zmagań dla dorosłych odbędą się też dwa biegi dla dzieci. Najmłodsi zawodnicy zmierzą się w dwóch grupach wiekowych 5-8 lat oraz 9-13 lat.

Do udziału w Festiwalu Biegowym im. Jana Pawła II zachęca także zlokalizowane w rynku miasteczko biegacza. Będzie tam można skorzystać ze specjalnie przygotowanych stref. Pierwszą z nich stanowi strefa relaksu z leżakami, gdzie można odpocząć po biegowych zmaganiach. Druga –  strefa grilla, w której przygotowane zostaną specjalne posiłki regeneracyjne w wersji mięsnej i wege. Ostatnia ze stref to ta zabaw dla dzieci. Na najmłodszych będą czekały dmuchane zabawki – zjeżdżalnie i zamki do skakania.

Biegaj’MY z DEM’a

Całość imprezy rozpocznie się koło godz. 9, pierwszy bieg (na 5 km) wystartuje o 10. Limit czasu to godzina. Chwilę po 11 na linii startu staną najmłodsi zawodnicy.  W samo południe odprawiona zostanie specjalna msza św. w kazimierskiej Farze. Kilka minut po 13 biegacze zostaną zaproszeni na rozgrzewkę, którą poprowadzi Bartosz Olszewski – najszybszy na świecie biegacz Wings For Life, który brał udział w poprzednich edycjach biegu w Kazimierzu. O godz. 13:30 wystartuje bieg na 10 km. Limit czasu to 1,5 h. Kiedy opadną już pierwsze emocje związane z pokonanymi kilometrami, odbędzie się dekoracja zwycięzców poszczególnych biegów.

Organizatorzy przygotowali 108 miejsc nagradzanych w biegach dla dorosłych i dzieci. Wśród nagród są vouchery na noclegi weekendowe w ekskluzywnych hotelach, m.in. przelot motoparalotnią z wicemistrzem świata Norbertem Nowickim.

Zapisy na biegi trwają na stronie organizatora: www.biegajmyzdema.pl

mat. pras