Łomianki na start!

Do IV Biegu Łomianek pozostał nieco ponad miesiąc. 13 maja odbędzie się kolejna edycja biegu, nad którym honorowy patronat objęła legenda polskich biegów, czyli Irena Szewińska, na co dzień mieszkanka Łomianek. 

Bieg odbędzie się na dystansie 10 kilometrów, na trasie posiadającej atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Start i meta mieszczą się w jednym punkcie, tuż przy Integracyjnym Centrum Dydaktyczno Sportowym.

W ubiegłym roku do Łomianek zawitało ponad trzystu biegaczy. Bieg wygrał Tomasz Walerowicz z czasem 32:51 i  ustanowił jednocześnie rekord trasy. Najszybszą kobietą była Maria Cześnik, która uzyskała wynik 38:53.


Organizatorzy liczą, że w tym roku impreza przyciągnie jeszcze więcej uczestników. Przygotowali 500 pakietów, aktualnie na liście startowej znajduje się nieco ponad 120 osób. W tegorocznym Biegu Łomianek oprócz klasyfikacji generalnej prowadzone będą także klasyfikacje wiekowe. Dodatkowo w dniu zawodów poza biegiem głównym, odbędzie się także Mini Bieg Łomianek dla najmłodszych fanów biegania.

Irena Szewińska, honorowy patron imprezy tradycyjnie już wystartuje zawodników do zmagań na 10-kilometrowej trasie. Zapisy na bieg przyjmowane są za pośrednictwem strony www.bieglomianek.pl/zapisy/

Do 30 kwietnia opłata startowa wynosi 40 złotych, potem jego cena wzrośnie o 10 złotych.

mat. pras