Mirinda „Rinny” Carfrae i Timothy „TO” O’Donnell wystartują w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia

To już oficjalne – dwukrotna mistrzyni świata na dystansie IRONMAN oraz jeden z najbardziej utytułowanych zawodników na świecie wystartują w tegorocznej edycji Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Mirinda Carfrae i Timothy O’Donnell, triathlonowa mistrzowska para, przyjedzie w sierpniu do Polski. Zapowiadają się sportowe emocje na najwyższym światowym poziomie!

W 2018 roku, na gdyńskiej plaży – poza 4 tysiącami uczestników – na starcie Enea IRONMAN 70.3 Gdynia staną także jedni z najbardziej znanych światowych triathlonistów, sportowe małżeństwo: Mirinda Carfrae i Timothy O’Donnell.

 – Cześć wszystkim! Tu TO i Rinny. Z przyjemnością ogłaszamy, że po raz pierwszy przyjeżdżamy do Polski. Wystartujemy w sierpniu w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, więc rezerwujcie datę i dołączcie do nas. Trenujcie i do zobaczenia w sierpniu! – powiedzieli sportowcy w opublikowanym filmie.

Mirinda Carfrae to dwukrotna zwyciężczyni legendarnych IRONMAN World Championship, do której od 2013 roku nadal należy rekord trasy kobiecego maratonu na Konie – 2:50:38. Na swoim koncie ma zwycięstwa w takich imprezach, jak IRONMAN Austria, IRONMAN 70.3 Brazil czy Challenge Roth. Sezon 2018 to jej powrót do sportu po urodzeniu dziecka.

Timothy O’Donnell to wielokrotny uczestnik IRONMAN World Championship, który w 2015 roku zajął tam 3. miejsce. Na swoim koncie ma także zwycięstwo w IRONMAN Boulder, 2. miejsce w trakcie IRONMAN Brazil 2015 i tytuł IRONMAN 70.3 US Pro Champion z 2012 roku.

 Wielkie sportowe nazwiska w Gdyni

Pierwsze polskie zawody pod szyldem IRONMAN w 2015 roku wygrał Nils Frommhold, który jest zwycięzcą zawodów w Roth oraz zdobywcą 5. miejsca na Mistrzostwach Świata IRONMAN 70.3 i 6. miejsca na legendarnych zawodach IRONMAN Kona na Hawajach.

W 2016 roku na gdyńskiej trasie triumfowali Ivan Tutukin i Diana Riesler. Niemka wielokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium na międzynarodowych imprezach, zwyciężając dwukrotnie w IRONMAN Malaysia oraz triumfując w IRONMAN Lanzarote.

Rok temu, pierwszy na mecie z czasem 3 godzin i 52 minut zameldował się Boris Stein, który na swoim koncie ma między innymi 7. miejsce na Mistrzostwach Świata IRONMAN.

Nie tylko zagraniczne sławy

Poza światową czołówką, 5 sierpnia w Gdyni ścigać się będą także najlepsi polscy zawodnicy. W ramach rozgrywanych tam Mistrzostw Polski, nad Zatokę Gdańską zjadą zarówno profesjonaliści, jak i najszybsi polscy amatorzy. Na żadnym poziomie nie zabraknie sportowej walki.

Zawody Enea IRONMAN 70.3 Gdynia rozegrane zostaną 5 sierpnia w Gdyni. Na platformie SlotMarket.pl trwa rejestracja na tegoroczną edycję.

 Więcej informacji na www.ironmangdynia.pl oraz facebook.com/polandtriathlon

mat.pras