Największy Runmageddon w historii za nami

Piękna pogoda, tysiące uczestników i mnóstwo publiczności – to był prawdziwie udany weekend z Runmageddonem. Na wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice padły absolutne rekordy frekwencyjne. W ciągu dwóch dni imprezę odwiedziło 23 618 osób, a 8 386 osób wystartowało w kilku formułach. Świetnie zorganizowane, ekstremalne zmagania cieszyły sportową i przyjacielską atmosferą.

Już od sobotnich wczesnych godzin porannych można było zobaczyć przygotowujących się do sportowego wyzwania uczestników. Najpierw rozgrzewka, a później nerwowe oczekiwanie w boksach startowych. Sygnał do startu zawodnikom dał sam… Chuck Noriss – a właściwie jego sobowtór. Huk wystrzału rozpoczynał ekstremalny bieg przez przeszkody.

Trasy najeżone przeszkodami sprawiły dużo radości, ale także wycieńczały uczestników. Jedni pokonywali je przy asyście kolegów, wolontariuszy, a inni radzili sobie samodzielnie. Dużo emocji wzbudziła nowa przeszkoda Oponeo zbudowana z aż 1 000 opon. Wszyscy pokonywali ją z ekscytacją, a niekiedy strachem. Jak zwykle, ogromną popularnością cieszyła się słynna przeszkoda „Indiana XXL”. Tym razem uczestnicy skacząc na linie, lądowali w wyjątkowo dużym zbiorniku z wodą.

Runmageddon

Piękna pogoda przyciągnęła rodziny z dziećmi, kibiców i sympatyków Runmageddonu. Odwiedzający spędzali miło czas w Miasteczku Kibica
lub na trybunach, oglądając zmagania uczestników. Dzieci bawiły się w pełnej atrakcji strefie dla najmłodszych, startowały w Runmageddonie Kids, brały udział w konkursach i skakały na dmuchanym placu zabaw. W ciągu weekendu w zmaganiach wzięło udział aż 6 886 dorosłych i 1 500 dzieci.

Runmageddon KIDS

W zawodach serii Elite, czyli biegu, gdzie uczestnicy pokonują przeszkody bez pomocy, ścigając się ze sobą, wzięło udział łącznie 230 osób. Najwyższe miejsca w serii Elite kobiet zajęły: w formule Rekrut – Magdalena Krause, Classic – Małgorzata Szaruga. Z mężczyzn najszybciej i najskuteczniej trasy pokonali: Rekrut – Tomasz Oślizło, Classic – Mateusz Krawiecki.

Kolejne imprezy z cyklu Runmageddon już 14 kwietnia w Warszawie, kiedy odbędzie się Reebok Powerun by Runmageddon i będzie można ruszyć na trasę pierwszego biegu przeszkodowego w ścisłym centrum miasta. Kolejna impreza odbędzie się 21-22 kwietnia w Gdyni. Zapisy oraz więcej informacji znaleźć można na stronie www.runmageddon.pl

 mat.pras