Ostatnie miejsca na 28. Bieg Konstytucji 3 Maja

Za dziesięć dni wystartuje 28. Bieg Konstytucji 3 Maja, z którym zmierzy się 6000 biegaczy. Startującym będą towarzyszyć zawodnicy nordic walking oraz dzieci w 700-metrowym „Biegu z Maskotką”. Rejestracja powoli dobiega końca. Na nieco ponad tydzień przed biegiem została pula niespełna 100 pakietów startowych – poinformowali na poniedziałkowej konferencji prasowej organizatorzy.

–  Sezon ulicznych biegów oficjalnie zaczynamy od 28. Biegu Konstytucji 3 Maja, w którym wystartuje blisko 7000 uczestników, aby wspólnie uczcić ważne historyczne wydarzenie, jakim było uchwalenie pierwszej w Europie ustawy zasadniczej. Bieg Konstytucji to także pierwsza w tym roku impreza z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”która wyjątkowo uświetni warszawskie obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  powiedziała Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Zostało już tylko 100 pakietów startowych!

W poniedziałek, 23 kwietnia, zapisanych było już ponad 5900 zawodników. Limit biegaczy wynosi 6000. By znaleźć się na liście startowej wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.aktywnawarszawa.pl. Wszyscy rejestrujący się w ten sposób uczestnicy zobowiązani są do wniesienia opłaty startowej w ciągu trzech dni. Po przekroczeniu tego terminu zgłoszenie zostanie usunięte z bazy danych.

Opłacony pakiet można odebrać w biurze zawodów zlokalizowanym w siedzibie Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA (ul. Rozbrat 26, pokój 109).

Harmonogram funkcjonowania biura zawodów:

 • w poniedziałki (23, 30 kwietnia) w godzinach 14.00 – 20.00;
 • we wtorek  (24  kwietnia) w godzinach 12.00 – 18.00;
 • w środę (25 kwietnia) w godzinach 10.00 – 16.00;
 • w czwartek (26 kwietnia) 14.00 – 20.00;
 • w piątek (27 kwietnia) w godzinach 12.00 – 18.00;
 • w sobotę (28 kwietnia) w godzinach 10.00 – 14.00;
 • 2 maja w godz. 10.00 –14.00.

W dniu biegu, 3 maja, o ile nie zostanie wyczerpany limit zapisów, będą przyjmowane tylko zgłoszenia od osób spoza Warszawy. Tego dnia biuro zawodów i punkt wydawania pakietów startowych zostaną przeniesione pod trybunę główną stadionu miejskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (ul. Łazienkowska 3). Zapisy i odbiór pakietów będą możliwe w godzinach 8.00-9.30. W pakiecie uczestnicy znajdą numer startowy i pamiątkową koszulkę.

Bieg Konstytucji

Trasa biegu

W tym roku z pięciokilometrową trasą, która wiedzie przez miejsca związane z osobą i dziełem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego – inspiratora prac nad Ustawą Rządową z 1791 r., zmierzy się aż 6000 biegaczy. Biegowi głównemu towarzyszyć będą zawodnicy nordic walking oraz dzieci w 700-metrowym „7. Oshee Biegu z Maskotką”.

Zawodnicy wystartują w czwartek, 3 maja, o godz. 11.00 z al. Hopfera (park Agrykola). Trasa biegu prowadzić będzie ulicami: Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskimi, Górnośląską, Hoene-Wrońskiego, aż do mety na ulicy Rozbrat. Trasa jest atestowana przez PZLA. Limit czasu dla biegu głównego wynosi 60 minut.

Po przekroczeniu linii mety każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, a także napój i posiłek regeneracyjny.

Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla najmłodszych biegaczy. Po raz siódmy wystartuje Oshee Bieg z Maskotką. W odpowiedzi na duże zainteresowanie przygotowano 1000 pakietów startowych, w skład których wejdzie numer startowy, pamiątkowy medal oraz koszulka. Rywalizacja odbędzie się na dystansie 700 metrów. Warunkiem uczestnictwa w tym biegu jest start ze swoją ulubioną maskotką. Dzieci rozpoczną zmagania o godz. 10.30, bezpośrednio przed biegiem głównym. Młodzi zawodnicy zostaną podzieleni na dwie kategorie wiekowe: roczniki 2007 – 2009, 2010 i młodsi.

Zostań wolontariuszem 28. Biegu Konstytucji

Trwa nabór chętnych, którzy podczas 28. Biegu Konstytucji 3 Maja będą wspierać organizatorów i uczestników wyścigu. Wolontariat to szansa na udział w przygotowaniach jednej z większych patriotycznych imprez biegowych w Polsce i zdobycie nowych, ciekawych doświadczeń.

Do zadań wolontariuszy będzie należało:

 • praca w punktach informacyjnych,
 • wsparcie biura zawodów,
 • wsparcie biura prasowego,
 • obsługa mediów i gości VIP,
 • pomoc przy przygotowaniu oprawy i dekoracji imprezy,
 • wręczanie medali,
 • wręczanie wody na półmetku i w strefie mety,
 • wydawanie posiłków regeneracyjnych,
 • obsługa szatni i depozytów,
 • zarządzanie parkingami i miejscami do parkowania.

Zgłoszenia można przesyłać do poniedziałku, 30 kwietnia, na adres: PMiazgowska@aktywnawarszawa.waw.pl

Szczegółowe informacje na temat 28. Biegu Konstytucji 3 Maja znaleźć można na stronie www.aktywnawarszawa.pl