Patrycja Bereznowska z kolejnym rekordem Polski. Tym razem w biegu 12 godzinnym

Ultramaratończycy z Polski, ale i z zagranicy, rywalizowali w Rudzie Śląskiej, gdzie odbył się 20. Międzynarodowy Rudzki Bieg 12 godzinny. W imprezie udział wzięło 93 zawodników, wśród których znalazła się specjalistka od bicia kolejnych rekordów – Patrycja Bereznowska. Najdłuższy dystans w ciągu 12 godzin przebiegł Roman Elwart z Pucka, tuż za nim zawody ukończyła Patrycja Bereznowska, ustanawiając nowy rekord Polski.

W Rudzie Śląskiej zakończył się 20. Międzynarodowy Rudzki Bieg 12 godzinny, który na starcie zgromadził 93 uczestników. W ostatniej chwili decyzję o starcie w imprezie podjęła multi rekordzistka, Patrycja Bereznowska. Zawodniczka już nas przyzwyczaiła, że każdy kolejny jej start niesie za sobą spore emocje i rekordowe wyniki na mecie. Tak było i tym razem.

Patrycja Bereznowska z każdym okrążeniem zbliżała się do rekordu kraju, który dwa lata temu, również na trasie Rudzkiego Biegu 12 godzinnego ustanowiła Aleksandra Niwińska. Do poprawy był wynik 139,5125 km. Po 12 godzinach biegu okazało się, że Bereznowska zdołała przebić poprzednie rekordowe osiągnięcie o 810 metrów, notując na mecie wynik 140,3225 km. Tym samym Bereznowska, uznana niedawno przez International Association of Ultrarunners (IAU) najlepszą ultramaratonką 2017 roku, do swojej bogatej rekordowej kolekcji dorzuciła kolejny rekord kraju, tym razem w biegu 12 godzinnym.

Najdłuższy dystans podczas 12 godzinnej rywalizacji pokonał Roman Elwart, który na mecie osiągnął wynik 142,524 km. Drugie miejsce open zajęła Patrycja Bereznowska, pokonując rekordowy dystans w średnim tempie 5:08/km. Na trzecim miejscu z wynikiem 136,917 km uplasował się Przemysław Basa z Rudy Śląskiej. Czwarte miejsce zajęła Agata Matejczuk, która w ciągu 12 godzin przebiegła 134,422 km. Pierwszą piątkę z rezultatem 130,5915 zamyka Adam Jagieła. Trzecią zawodniczką na mecie (ósme miejsce open) była Agnieszka Bratek, która w sumie pokonała dystans 121,9925 km.