Pobiegł Reebok POWERUN by Runmageddon czyli pierwszy bieg po mieście z przeszkodami

Blisko 1500 uczestników, 10-kilometrowy dystans, 10 przeszkód i emocje sięgające zenitu! Tak wyglądał pierwszy w historii, miejski bieg z przeszkodami Reebok POWERUN by Runmageddon, który przebiegł ulicami Warszawy w sobotę, 14 kwietnia.

Reebok POWERUN by Runmageddon to prawdopodobnie pierwszy na świecie uliczny bieg po centrum miasta z przeszkodami, podczas którego uczestnicy decydowali na trasie czy pokonują przeszkodę i zyskują bonusowy czas, czy po prostu biegną. Dla startujących była to też pierwsza okazja do biegu po trasie prowadzącej przez najbardziej reprezentatywne części miasta – Bulwary Wiślane i ulice Starego Miasta, czy wyjątkowe miejsce – dach Centrum Nauki Kopernik.

– Uczestnicy, którzy przemierzali historyczne fragmenty miasta, byli gorąco dopingowani przez kibiców przybyłych na bieg. Dopisała aura. Logistycznie bieg zabezpieczony był perfekcyjnie. Niezależnie od wyniku, wszyscy świętowali dotarcie do mety – przyznał Robert Zakrzewski, uczestnik Reebok POWERUN by Runmageddon, dziennikarz portalu festiwalbiegowy.pl

Reebok Powerun by Runmageddon

Anna Kiełbasińska, ambasadorka Reebok POWERUN by Runmageddon, przyglądała się zmaganiom uczestników i zachęcała ich do biegowej rywalizacji w “Strefie Wyzwań”.

– Jestem pod wrażeniem organizacji i rozmachu całego wydarzenia. A przede wszystkim tego, jak ludzie fajnie się bawią, próbują sił z uśmiechem na twarzy, jak dzielą się emocjami i radością. Myślę, że właśnie o to tu chodzi, żeby czerpać radość ze sportu! – powiedziała sprinterka.

Na 10-kilometrowej trasie stanęło 10 przeszkód, dobrze znanych uczestnikom Runmageddonów, takich jak Multi Rig, Porodówka, Hope to Rope czy Helikopter. Trasa wiodła przez teren płaski z jednym solidnym podbiegiem na ulicy Bednarskiej, gdzie biegacze mogli sprawdzić swoją wytrzymałość i siłę.

Podczas Reebok POWERUN by Runmageddon nie zabrakło atrakcji przygotowanych przez organizatorów w miasteczku biegowym, które licznie odwiedzali mieszkańcy Warszawy. Na przybywających czekały, między innymi:

 • strefa testów, gdzie każdy mógł przetestować innowacyjne buty – Reebok FLOATRIDE
 • sprawdzian szybkości i siły w strefie wyzwań
 • sklep Marki Reebok w którym można było kupić produkty marki Reebok z najnowszej kolekcji
 • strefa personalizacji koszulek
 • strefa odpoczynku
 • gifbudka
 • strefa food
W klasyfikacji generalnej POWERUN zwyciężyli:

W klasyfikacji kobiet:

 1. Anna Łapińska (37 min 48 sek.) – Reebok RUN CREW
 2. Ewa Jagielska (40 min 11 sek.) – Reebok RUN CREW
 3. Dalia Delewska (41 min 41 sek.) – Reebok RUN CREW

Powerun

W klasyfikacji mężczyzn:

 1. Marcin Sypniewski (30 min 3 sek.)
 2. Jabłoński Artur (30 min 24 sek.) – Reebok RUN CREW
 3. Petr Hradecký (32 min) – Reebok RUN CREW, Czechy

Reebok Powerun by Runmageddon

 

[foogallery id=”4860″]