Reebok POWERUN by Runmageddon zadebiutuje już w sobotę

Już w najbliższą sobotę, 14 kwietnia, zadebiutuje impreza biegowa zorganizowana w całkiem nowej formule. Reebok POWERUN by Runmageddon czyli połączenie biegu ulicznego z biegiem przeszkodowym. Organizatorzy przygotowali pulę 5 tysięcy pakietów, ale wszystko wskazuje na to, że w premierowym biegu wystartuje nie więcej niż 1,5 tysiąca uczestników. 

Reebok POWERUN by Runmageddon to pierwszy w Polsce bieg, podczas którego uczestnicy będą zadawać sobie pytanie, jak chcą pokonać trasę – czy wybrać przeszkody, czy po prostu biec. Jeśli postawią na przeszkodę i uda im się ją pokonać, wówczas ich wysiłek zostanie nagrodzony odjęciem 1 minuty od końcowego wyniku. Ta reguła dotyczy każdej przeszkody na trasie, a tym samym za 10 przebytych utrudnień, na mecie można zyskać aż 10 minut bonifikaty. Uczestnikom, którzy nie zdecydują się na pokonywanie przeszkód pozostanie szybki bieg do mety. Dokładnie tak jak na każdym innym biegu ulicznym.

Trasa mierząca około 10 km swój początek i koniec będzie miała w Multimedialnym Parku Fontann.  Pierwszy etap biegu będzie rozgrywał się wzdłuż lewego brzegu Wisły. Biegacze wyruszą Wybrzeżem Gdańskim w kierunku mostu Śląsko-Dąbrowskiego, gdzie zawrócą, aby Bulwarem Jana Karskiego kontynuować bieg do końca Bulwaru Profesora Zbigniewa Religi. Kolejny odcinek trasy pokonają w kierunku Centrum Nauki Kopernik, gdzie na uczestników czekać będzie specjalna przeszkoda – przebiegnięcie po dachu budynku. Dla tych którzy się z nią zmierzą organizatorzy przewidują bonus czasowy. Następnie pobiegną Wybrzeżem Kościuszkowskim do ul. Bednarskiej. Scenerią dla drugiego etapu będą ulice Starego Miasta. Trasa poprowadzi uczestników przez Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy i Podwale aż do mety w Parku Fontann.

Reebok Powerun by Runmageddon

Miasteczko biegowe Reebok POWERUN by Runmageddon zlokalizowane będzie w Multimedialnym Parku Fontann, przy ul. Rybaki 3. Zorganizowane w nim będą start oraz meta biegu. Dodatkowo dla osób odwiedzających miasteczko organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji:

 • Strefa testów to miejsce do testowania Reebok FLOATRIDE. Każda osoba, która osobiście sprawdzi możliwości butów, będzie mogła wziąć udział w konkursie. Zasady są proste: biegnąc na bieżni należy zatrzymać się, bez użycia urządzeń pomiarowych, na 200 metrach. Osoby, które osiągną najbliższe wyniki dystansu 200 metrów otrzymają nagrody od Reebok.
 • Sklep marki Reebok w którym będzie można kupić produkty marki Reebok z najnowszej kolekcji, w tym oficjalne buty biegu POWERUN – Reebok FLOATRIDE.
 • W strefie wyzwań będzie można zmierzyć się z Anią Kiełbasińską i Jaro Bienieckim, ambasadorami POWERUN, i sprawdzić swoją szybkość na torze biegowym oraz na przeszkodzie. Osoby, które uzyskają najlepsze wyniki otrzymają nagrody od marki Reebok.

Reebok POWERUN by Runmageddon

 • W miasteczku będzie także usytuowana strefa personalizacji koszulek, gdzie na t-shirtach biegowych będzie można nadrukować 1 z 5 motywujących haseł.
 • Gifbudka w której będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia
 • Do dyspozycji odwiedzających będą także strefy gastronomiczna i odpoczynku.
 • Będą także dostępne depozyty oraz przebieralnie – damskie i męskie.

Miasteczko biegowe Reebok POWERUN by Runmageddon będzie czynne od godz. 7:00 do końca wydarzenia. Biuro zawodów, gdzie można odebrać pakiety, zacznie działać od 7:30, także do końca wydarzenia.

Reebok POWERUN by Runmageddon odbędzie się w sobotę, 14 kwietnia. Pierwszy start rozpocznie się o godz. 9:00, a całe wydarzenie potrwa do godziny 16:00. Kolejne serie będą ruszać co 15 minut, aby dać uczestnikom maksymalny komfort podczas biegu oraz pokonywania przeszkód.

 • W pakiecie startowym znajdą się: koszulka biegu POWERUN marki Reebok, 100 zł zniżki na zakup butów Reebok FLOATRIDE, napój izotoniczny i woda.
 • Odbiór pakietów startowych
  • Dla osób, które opłaciły start do godz. 16:00 w dn. 9.04.2018 r.
   • 10-13 kwietnia w Sklepie Biegacza przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 45 w Warszawie
   • 14 kwietnia w miasteczku biegowym w Parku Fontann
 • Dla osób, które opłaciły start po godz. 16:00 w dn. 9.04.2018 r.
  • 13 kwietnia w Sklepie Biegacza przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 45 w Warszawie
  • 14 kwietnia w miasteczku biegowym w Parku Fontann

Więcej informacji na stronie www.powerun.pl